Kahve Çekirdeği Örgü Modeli Yapılışı

Kahve çekirdeği modeli yapılışını videolu anlatımla sizlere konumuzda anlatacağız. Kahve çekirdeği örgüsü 3 ilmekten oluşur.

Modelin arasında ters örgü ya da haraşo işlenir. 3 ilmekle model oluşturulur. Eğer 3 ilmekle yaptığımız işlemleri her sırada üst üste gelen 3 ilmekle yaparsak kahve çekirdeği örgü modelini yapıyoruz. İlmekleri kaydırarak yapıyorsak kaydırmalı kahve çekirdeği örgü modelini yapmış oluruz. Söylediklerimi videolu anlatımı izledikten sonra daha rahart anlayacaksınız.

3 ilmek sol şişte var diyelim 1. ilmeği düz örün, 3.ilmeği 2. ilmeğin üzerinden atlatın (yani 1 ilmek eksiltmiş olun), 1 ilmek arttırın ( şişe ipi dolayın), sonra 2. ilmeği düz örün.  bu işlemi 4 sırada bir yapın. 4.sırayı örerken tekrar yapın. sonra gelen 3 ilmeği ters örüp sonra gelen 3 ilmeği yine kahve çekirdeği yapabilirsiniz. yada araya istediğiniz kadar ters ilmek ya da haraşo koyabilirsiniz. Model bu şekilde yapılıyor. ister yanyana bir sürü kahve çekirdeği modeli yapın. İsterseniz kahve çekirdeği modellerini kaydırarak örün. Örgü kahve çekirdeği modeli bu şekilde yapılıyor.

burada kapüşonun ucuna koymuşlar ve kollar ve kol çevresine koymuşlar modelin yapılışını da anlattık . Kapüşonlu kahve çekirdeği modelli hırka yapılışını başka konuda anlattık.

Çok kolay örgü modeli kahve çekirdeği modeli aynı zamandsa çok şık duran örgü modeli örneği kahve çekirdeği modeli şimdi videolu anlatımı izleyelim :