Kalın İp ile Örgü Bayan Hırka Yapılışı

Kalın ip ile bayan hırka örgü modeli yapımı anlatacağız. Sonbahar ve İlkbahar’ın ilk ayında giyebileceğiniz kışın da montların içine giyebileceğiniz örgü hırka modelini anlatımını bulacaksınız. Hırka açıklaması verilen boyut: 40-42

 

 • İlk olarak, kalıbın bu hırka için genişliği  (61 cm),
 • iplik Alize Superlana Maxi

Bayan hırka örmek için ihtiyacınız olacak malzemeler:

 • 750 g   yün harman ipliği (60 m / 50 g);
 • 7 ve 8 numaralı örgü şişi ;
 • 7 numaralı dairesel şiş ;
 • 4 düğme.

DESENLER: “Toplayıcı” , ön pürüzsüz yüzey, “A” ve “B” tırpanları (her biri 11ilmek).

 • ÖRME YOĞUNLUK: 10 ilmek ve 15.5 sıra ön yüzeyin ve “saç örgü” – 10 x 10 cm;
 • “saç örgü A” ve “B” ( 11 ilmek) – 7 cm.

saç örgü “A” ve “B” nin şemaları

 

Yardımcıya aldığımız 3 döngü. işten ÖNCE örgü iğnesi, sonraki 3 ilmek yüz ile, sonra yüz ilmekleriyle – örgü iğnelerinin ilmekleriyle örülür;

Yardımcıya aldığımız 3 döngü. Örme İğne FOR FOR çalışmaları için, sonraki 3 ilmek yüz ile, sonra yüz ilmekleriyle – örgü iğneleriyle örülür.

Geri örgü hırka

7 numaralı iğnelere 65 ilmek topluyoruz ve alt lastiği (11 cm) “Pirinç” desenli örüyoruz.

Biz konuşmacı gidin №8 aşağıdaki gibidir: ve kenar sonra örgü 26 , ön dikiş döngüler, 11 dikiş örgü “A”, 26 döngü yüz nakış, 1 , bir kenar.

Her iki taraftaki tahtadan 62 sıra (40 cm) sonra, kolluklar için, her biri 3 halka kapattıktan sonra raglan eğimi için aşağıdaki şekilde azaltıyoruz:

 • 2 yüz örgüsünden sonra
 • 2 bir süpürgeyle birlikte ( 1 yüz olarak çıkarın, 1 yüzünü örün ve çıkarılan halka boyunca gerin),
 • 19 döngüler “karışıklık”
 • “A” Örgüsünün 11 halkası,
 • 19 döngüler “karışıklık”
 • 2 birlikte yüz,
 • 2 yüz, kenar.
 • yüz: düz örgü ilmeği
 • karışık : pirinç örgü modeli

Oyuk sırasındaki 3 kenar örgüsü kavrama işleminden önce ve sonra ilmek yapar.

Bu indirimler her 2 ve 4’üncü sıralarda 9 kez daha değişerek tekrarlanır .

Bir sonra 19.5 cm (30 satırlar) kalan örgü Raglan başlangıcından itibaren 39yakın döngüler.

Sol örme raf

konuşmacı üzerinde №7 işe 35 ilmek ve örgü 11 cm kenar sonra muayene: alt kulakçıkları 28 ‘iplik atık ‘ döngüler , bir ince uzun çevrim ( 1kaldırmak alt ve satır provyazyvaem purl olarak alt hem de) 4 iplik atık “ve bir kenarı döngüler’.

8 numaralı iğnelere dönüp kenardan sonra örüyoruz: ön yüzdeki 17 ilmek , Scythe “B” nin 11 ilmeki, 1 uzatılmış ilmek, “karmakarışın” 4 ilmek, kenar.

Bir sonra, 19.5 cm (30 satırlar) ile örme cep dolgu alt kayış 5 dakika arasında 17 inci kenar sonra döngü “iplik döküntüleri.” Fırından 6 sıra (4 cm) ördükten sonra, cebe girmek için bu 13 döngüyü kapatıyoruz . Döngünün geri kalanı henüz örülmüş değil.

Cebin işten çıkarılması için 8 numaralıiğnelerde , 13 ilmek toplanır ve ön saten dikişle 20 sıra öreriz. Çuval menteşeleri, cebe girişte kapalı halkalar yerine çalışmaya dahil edilir ve ardından şekildeki tüm menteşelere örülür.

İle 62 serisi (40 cm) Kol yakın rafın sağ kenarı ile taban braketinden 3 : döngü, ardından reglan konik kenar kadar sonra örme 2 yüz, 2 birlikte, broşlama 10 – çizim “iplik atık” kalan döngüler menteşe.

Aynı zamanda, boyun çizgisi için , çalışmanın sol kenarından 14 cm (22 sıra) yükseklikte, 10 döngüyü kapattık, sonra her 2. sırada 1 kez 4 döngü, 1 kez 3 döngü ve 1 kez 2 döngü.

Kalan 3 ilmek sırtlığın yüksekliğinde kapanır.

Örme sağ raf

Sağ raf ayna görüntüsüne sığar, sadece “A” ve düğmeler için 4 deliklidir.

İçin 1 ile delik dizisi (43 cm) 66 yakın dizgi bir dizi 2 kenardan sonra döngü ve bir sonraki satırda tekrar yazılır. Kalan delikler 7 cm aralıklarla yapılır .

Örgü kollu

konuşmacı üzerinde №7 işe 28 döngüler ve manşetler için örme 12 cm desen “iplik atık.” Daha sonra, ön saten dikişle örmeye dönüyoruz, sadece ilk sırada eşit olarak 6 ilmek, örgü iğnelerine de 34 ilmek ekliyoruz .

Kol DeseniAynı zamanda, her 10’uncu sıradaki iki tarafa da 3 kez 1 ilmeğe, iğnelere – 40 ilmeğe eklediğimiz manşon demetleri için aynı zamanda .

Sayesinde 26 cm (40 satır) tarafından her iki tarafta armholes kapatılması için örme manşetleri “iplik atık” baştan 3 döngü ve biz sırt desteği yaptığımız gibi Raglan için çıkarma işlemleri.

Raglan örgüsünün başlangıcından itibaren 19.5 cm’den (30 sıra) sonra, kalan 14 ilmeği kapattık . Şekilde görüldüğü gibi, ortalama 6ilme ile örgü yapılırken , 3 kez 2 ilmek .

Ürünün montajı

Dikişler Raglan yapıyoruz. 7 no’lu dairesel iğneler üzerindeki kesikli kenardaki boyun çizgisi için, 53 ilmeği çeviririz ve “düğüm” ile 7 cm ördükten sonra ilmekleri kapattık.

Yan dikişleri ve kol dikişlerini gerçekleştiriyoruz. Düğmeleri ve çuval cepleri dikin.

 

Bir cevap yazın