Kalp Atışı Modeli Bot Patik Yapılışı

Kalp atışı modeli bot patik yapılışı anlatımını sizlere sunuyoruz. Sitemizde bebek örgü modelleri, bayan örgü modelleri, çeyizlik örgü modelleri, anne örgü modelleri, anne yelek örgü modelleri yapımı anlatımları bulacaksınız. Sizlere daha önce anlattığımız anlatımlı güzel örgü modelleri yapımı aşamalarını konularımızdan takip edebilirsiniz. İstediğiniz kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Kalp atışı bot patik iki renk yapıldığında model kendini ortaya koyacaktır. Zikzak yapısı sebebi ile kalp atışı modeli örgü yapımı ismi verilmiş. Bileği de kapattığı için patik modeli adı bot patik olmuş. Yapacak olanlara kolay gelsin diyerek kısaca yapımı anlatımını da vermek isteriz.

Kalp atışı bot patik modeli yapılışı için ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 44 olacak. 1 zincir çekip diğer renge geçelimaynı yere batalım. 3 zincir çekip aynı yere batalım.Bir trabzan atlayıp 2 trabzan yapalım bi,r trabzan atlayıp diğer trabzana 2 trabzan yapalım aralarda zincir çekmek yok bu sırayı bu şekilde devam edelim. Diğer renge geçelim burada da 2 trabzan yaptığımız yerin tam ortasına 2 tane trabzan yapalım. 2 trabzan yaptığımız yerin tam ortasına 2 tane trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlıyalım.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde kalp atışı bot patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

 

 

Bir cevap yazın