Kalp Şeklinde Çizgili Lif Modeli Yapılışı

Kalp şeklinde bir lif modeli yapmak isteyenlere çok güzel ayrıntılı açıklamalı lif yapılışı anlatımlı olarak bulacaksınız. Daha önce lif örmemiş ve bu konuda hevesli olan , tığ işi modellerine az da olsa hakim olan bir kişi iseniz de bu örgü lif örülüşünü kısa sürede kavrayıp örebilirsiniz.

Kalp şeklinde örülen bu lif örneği yapılışı bittikten sonra üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Lif modelleri üzerinde gördüğümüz çiçek motifleri de puf çiçek modelleri olduğundan hem yapılışı oldukça kolay hem de görüntüsü çok dolgun ve yapısı da yumuşak oluyor.

Dilediğiniz renkler ile örebileceğiniz bu güzel çeyizlik lif örneği yapılışını izlediğinizde hemen yapabilirsiniz. Lif ipi alırken üzerinde uyumlu tığ numarasına bakın ve o tığ numarası ile örün çünkü fıstık yapılacağı için ne tığa takılması hoşunuza gidecektir ne de tığdan çıkması. Üzerine desen de yapabilirsiniz. Dilediğiniz şekilde resim seklınde olabılır,  yazı olabilir lif örmeyı bilen bir şablonu lif modeline uygulamayı bilen kişiler kolaylıkla bunu yapabilecektir.

 

Bir cevap yazın