Kalpli Atkı Yapılışı Tığ işi

Kalpli Atkı Yapılışı Tığ işi

Kalpli tığ işi çocuk atkı yapılışı anlatacağız. Bu modelin yapılışını anlatan ayrıntılı açıklamalar konumuzdadır. Kolay tığ işi kalpli atkı yapabilirsiniz. Çocuk ya da yetişkinler için yapılabilir.

Malzemeler..
Değişik renklerde 2 renk yün
Tığ
Yün iğnesi
Makas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Kalp Desenli Atkının Örülüşü
155 zincir çekerek bir çocuk atkısı için başlayabilirsiniz.. ( eğer büyük için yapacaksanız 210 zincir çekebilirsiniz)
Zincirin üzerini dolgu yaparak doldurun ipinizi tığa dolayıp 2 ya da 3 kerede çekebilirsiniz.. İpinizin kalınlığı ile ilgili olarak değişkenlik gösterebilir..
4 yada 5 sıra bu şekilde devam edin dolgu olarak örmeye dolgularınızı ister zincir diplerine isterseniz boşluğa batarak yapabilirsiniz..
5. sıranın bitiminde ise kırmızı ipinize geçin ( beyaz ipi kesmeyin devam edeceksiniz) resimlerde görüldüğü gibi 2 zincir çekin ve belirlediğiniz bir dolgunun boşluğuna aynı dibe batarak 4 dolgu yapın, 2 zincir çekin 5 dolgu ötesine 6 dolgunun boşluğuna yine aynı yere batarak 4 dolgu yapın ve sırayı bu şekilde bitirin..
Tekrar beyaz ipi alın Baş kısmına dolgular yapın tahmini 4 tane ama beyazın üzerini örer gibi alt sıradaki beyaz sırayı kullanın.. 2 zincir çekin çekn ve kalbin delikli kısmına batın, yine 2 zincir çekin ve kalp deseninin zincirli kısmına beyazın dibine batarak 2 dolgu yapın, sırayı bu şekilde örün bitirin..
Dolgu sıranız kadar daha dolgu örün..
Kenarlarına kırmızı ile sık iğne yapın ve isterseniz püskül takabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir