Kalpli Kare Motif Tığ ile Yapılışı

Kalpli kare motif tığ ile yapılışı nı bulacağınız yazımızda, tığ işi bilen örgü severlerin yapabileceği kare kalpli motif şablonunu yazımızda bulacaksınız. Kalpli kare motif ile birleştirerek bebek battaniyesi yapımı, kalpli kare motifli tığ işi örgü yatak örtüsü yapımı, yazlık örgü bebek battaniyesi yapımı nda kullanabilirsiniz. Kırlent modeli olarak da düzenleyebilirsiniz. İster küçük motifleri birleştirir yaparsınız isterseniz de motifi büyüterek kare kırlent modelleri yapabilirsiniz. Kalpli şi örgü modeli yapılışı, kalpli boyun şalı yapılışı anlatımı konumuzu da ziyaret ederk farklı kalpli örgü teknikleri ve kalpli örgü modellerini öğrenebilirsiniz.

Kalpli Kare Motif Tığ ile Yapılışı

Örgü modellerini yaparken tığ iş i kalpli kare motiflerin kullanım alanlarından bahsettik. Bardak altlığı olarak kullanabilirsiniz. Motiflerin kenarına kibar bir motif ile tığ işi kenar modellerinden bakarak da yapabilirsiniz. Koton karışımlı ipler ile ya da bambu karışımlı ipler ile örebilirsiniz. Parlak ipler ile daha güzel duracaktır. Artık ipleri değerlendirme projesi olarak örecek iseniz farklı ip türleri ile bebe ipi ya da daha farklı ip çeşitleri ile de örebilir farklı örgü modelleri oluşturabilirsiniz. Çeyizlik nevresim kenarı dantel örnekleri arasında da yerini alabilir.

 

Şimdi sizlere bu güzel tığ işi örgü motifinin şablonunu verelim :

Üzerine tıklayınca büyüyecek olan şablonu çıktı alabilir ya da kareli bir deftere aynısını çizebilirsiniz. Yanlarına örnek modelde yapılmış olan tığ işi kenar modeli şablonu da aşağıdaki resimde bulabilirsiniz :

sonuç mükemmel bir kare motif. Sevgililer günü örgü modelleri arasında geçiyor yabancı kaynaklarda.. Ama kalpli motif örmek için sevgililer günü gelmesine gerek yok bizler kalpli motifleri çok severiz. Şu güzelliğe bir bakın :

 

Kaynak:http://anabeliahandmade.blogspot.com.tr/2018/02/valentines-day-heart-small-crochet.html

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir