Kalpli Şapka Yapılışı videolu anlatımlı

Kalp Şapka Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Renkli bere yapılışını anlatacağımız konumuzda örgü modelleri arasında şapka yapılışlarını çok fazla farklı örgü şapka modelleri ile paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlere değişik örgü bere modelleri yapılışları sunuyoruz. Bu sefer anlatacağımız örgü bere örneği tığ işi bere yapılışı. Sitemizde ponpon yapılışı ile alakalı açıklayıcı konular var. arama butonuna bere yazdığınızda karşınızda bere modelleri ve örgü bere yapılışları göreceksiniz.

Şiş ile örgü şapka yapılışlaı da sitemizde bulunmaktadır. Örgü bayan şapka modelleri, örgü erkek bere modelleri ve örgü bebek beresi modelleri yapılışları ile birlikte bulunmaktadır. Sitemizde örgü modelleri yapılışları okuyan kişilerin yapabilmesi için ayrıntılı bol resimli olarak anlatılmaktadır.

Daha önce lastik kısmının yapımını gösterdiğimiz için bugün direk olarak kalp yapımından bahsedeceğiz. Şapkayı istenilen ölçülerde lastik kısmını yaptıktan sonra kalp için farklı renkte bir iplikle  aynı yere 4 trabzan yapıyorsunuz.

Hiç zincir çekmeden 6. sıra üzerine atlayıp tekrar aynı yere 4 trabzan daha yapıyorsunuz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyorsunuz.

Ana rengimize geçiyoruz. Az önce yaptığımız 4 trabzan ortasına 1 zincir çekip  sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 1 zincir çekiyoruz iki 4 trabzanın orta kısmına aynı yere 2 tekli trabzan yaparak batıyoruz. Bir sonraki turda aynı renk iplikle tüm turu trabzan yaparak devam ediyoruz.

Model resimlerle daha iyi anlaşılacaktır. Ve sonra tekrar farklı renk iplikle kalbi yapmaya başlıyoruz. Son 3 – 4 turu sadece trabzan yaparak tamamlıyoruz. Ve bu aşamada eksiltme yapıyoruz. Son kalan ilmekleri ipe iğne ile toplayıp büzüyoruz. Ponpon takıp şapkayı bitiriyoruz. Ve ortaya şahane bir şey çıkıyor.

Birde bebek battaniyesi modeli olarak nasıl durduğuna bakalım.

Tığ İşi Kalp Battaniye Yapılışı Video

Bu modelde arada 2 zincir çekilerek yapılmış. İki modelde olduğu gibi yapabilirsiniz. Çok şık bir örgü modeli. Zincirli kısmın önce şemasını görelim. Sonra videosunu izleyelim.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir