Kapşonlu bebek yeleği örneği yapılışı tarifi

örgü Kapşonlu bebek yeleği örneği yapılışı tarifi, Örgü kapşonlu bebek yeleği nasıl örülür

Hem şık hemde yapımı çok zor olmayan bu güzel kapşonlu bebek yeleği örneği tarifini paylaştım, kapşonlu yelek yapılışı örecek olanlara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Arka Kısımın Örülüşü tarifi:

76 ilmekle başlanan yeleğe;Kenarlardan 6şar ilmeği 1ters,1düz , orta kısmınıda 2düz,1 ters olarak 10 sıra lastik örün. (Bu kenarlarda ki 6 ilmek lastik yukarı doğru aynı şekilde devamedecek)

Örnek Kurulumu :
6 ilmek lastik, 19 düz, 1ters,2düz,1ters ,16 düz ,1ters,2 düz, 1 ters,16 düz,6 ilmek lastik

Ortadaki 16 ilmeği 8 sırada 1ağaç kökü burgu yapın, her 2 yanındaki 2 düzleri de her ön sırada ilmekleri sola ve sağa yer değiştirerek burun.

Ortada ki burgulardan 7kez yaptıktan sonra kol kesimine geçin.
Kol kesimi için her Ön sırada kenarlardaki 6 ilmek lastikten sonra 2 ilmek örüp, 3.cü ilmeği bu 2 ilmeğin üzerinden geçirek kesmeYapın. (Diğer tarafta da simetrik olacak, buKez lastikten önce ki son 3 ilmeğe gelince 1.ci ilmeği örmeden boş alıp, 2 ilmeği örüp boş aldığım ilmeği 2 ilmeğin üzerinden geçirin.)

Kenar lastiklerle, 2li burguların arasında ki düzler bitene kadar bu kesme işlemine devam ediyoruz.
Kalan ilmekleri 10 sıra daha ördüktenSonra ilmekleri kapatmadan, Bir şişte bekletiyoruz.
Önler içinde 47 ilmekle başladım.
7 ilmek lastik ? 1ters,2 düz,1 ters, 8 düz , 1ters,2 düz,1 ters ,18 düz,6 ilmek lastik.
(Önün ilik kısmına gelecek Tarafta lastik sayısı 7 ilmek olacak,)

Yine arkanın kol kesim boyuna kadar örüp kesmelere başlıyoruz, arada ki düzler biteneKadar kesmeleri yapıp, yaka kesimi yapmadan dümdüz örüyoruz. Yine kalan ilmekleri 10 sıra örüp ilmekleri beklemeye alıyoruz.
Diğer önünde simetrik olarak örüyoruz. Yapan kişi düğme için ilik açmayı unuttuğundan bu şekilde yapmış düğmelerini. Siz ilik açabilirsiniz.

Beklemeyealdığımız parçaları tek şişe alarak kapşonu örmeye geçiyoruz. Önlerde ki burgu ve lastikleri devam ettirip arkayı düz olarak Örüyoruz. Yapan şahıs arka kısımdan aralardan 10 ilmek kadar arttırma yapmış. Her bir kenarda ki burgudan on kez yapıp kapşonu bitirmiş.
Kapşon bitirilirken ilmekleri kapatmayın, bütün ilmekleri ortadan ikye ayırıp 2 şişe bölün ve üçüncü bir şiş yardımıyla iki şişte ki ilmekleri birlikte örerekKesin. Bu şekilde örülünce hem dikiş derdi olmuyor hemde çok düzgün oluyor.

Kol altında ki yanlara ilik açılmıyor, diktikten sonra üzerine düğmeleri dikerek süsleyin. Aynı şeyi kapşonun ön kısmınada uygulayın.

Kapişonlu bebek yeleğini örmek isteyenlere kolay gelsin diyoruz. Çocuklarınız ile geçireceğiniz huzurlu sağlıklı ve sıcacık bir kış geçirmeniz dileği ile sevgilerimizle?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir