Kapşonlu Reglan Kol Çocuk Kazak Yapılışı

Reglan kol yapımı çok kolay göreceksınız.

 

Renk Geçişli Ebruli İpten Kapüşonlu Robalı Erkek Çocuk Kazak Modeli Tam Tarifi.Reglan Kollu Robası Düğmeli Kendinden Bereli Erkek Bebek Kazak nasıl yapılır?

Modelin önceden yapılan Erkek Çocuk Kazak Modelin de Batik renk geçişli renkler uygulanmış.Anlatımlı Şişle Çocuk Kazak yapılışı tek renk rem iple yapılmış.

Ben Ebruli Renk geçişli iple olanı daha çok beğendim.Siz de kendi zevkinize göre nasıl isterseniz öyle bir ip kullanabilirsiniz.

Spor Reglan Kollu Kapüşonlu Çocuk Kazak Yapılışı için 3,5 numara 2 şiş ve 3,5 numara Misinalı şiş kullanılıyor.

Tığ yardımı ile ilmekler çıkartılacağı zaman 4 numaralı misinalı şişe geçilir.Burada isteyen ilmekleri şiş ile çıkarır.

Bunun için Kapüşonun her iki tarafından 25+25 ilmek çıkartılır 16 ilmek ile ilmek sayısı 66 ilmeğe çıkartılır.16 İlmek sayısı 8 ilmek olarak kesme yapılacak.O zaman 58 ilmek kalacak.

Kapüşon dan ilmek çıkarırken 5 ilmekte bir 2 ilmek atlayın 25 ilmek çıkarın kapüşonun ortasına şişteki 16 ilmeği 8 ilmeğe düşürün.Bunun için 2 ilmek birden örülür.

Kapüşonun diğer tarafından da aynı şekilde 25 ilmek çıkartarak Bedene başlanır.Toplam 58 ilmekle Kapşonlu Kazak Robasına geçilir.

Şiş Örgü Kapüşonlu Kazak Robası Yapılışı

Kazak Robasının Ön kısmı Sağ ön tarafa gelir. Roba yapılırken ilmekler sağ taraftan Robanın başladığı yerde yapılır.

Şişin ip olan tarafına Şişe 14 ilmek atılarak 58 ilmek 72 ilmek sayısına ulaşır.Haraşoyu başlatmak için düz örgü ile bu ilmekler örülür.Yakanın öteki ucuna kadar düz olarak örün.

Burada Roba ilmek ayırma işlemi yapılır. Bu detayların hepsi videoda anlatılıyor.

Robalı Reglan Kol Nasıl Yapılır?

Kollar 57 ilmek ile başlanır. Kolların yapımın da Haraşo değil Düz örgü kullanılıyor.5 sıra da bir her iki tarafta kesin. Son sıraları 3 sıra da bir kesme uygulayacaksınız.

Kesmeler sonrası kol için şişte 36 ilmek kalıyor.Kazak kol boyu 24 cm oluncaya kadar kalan sıraları haraşo örgü ile yapın.Toplam 9 diş haraşo yapacaksınız.

Kollar bittiğinde bedene dikin.Arzu eden lastik yerine haraşo kullanılan yerler de Farklı bir örnek kurabilir.

Kapüşon ,Roba ve Kollar yapıldıktan sonra 134 ilmek ile Kazak Bedeni yapılır.Beden de Kollar gibi Düz Örgü ile yapılır.

Etek ucuna kadar 24 cm düz örülür.Lastik bölümün de Kol Manşetinde olduğu gibi 9 diş haraşo örneği ile bitirilir.Kazak yanlar ve düğmeleri dikilir.

Örgü Çocuk Kazak Büyütmesi Nasıl Yapılır?

6-7 Aylık Bebek Kazak için de Tarifi sunan Sevgi Hanım 5 numaralı şişle 60 İlmek ile başlanmasını önermiş.

Şimdi 7-9 Yaş Şiş Örgü Kazak Örmek isterseniz o zaman 10 ilmek ile başlayacaksınız. Tabi aynı şekilde büyütmeler de Kollar ve roba,beden ilmeklerini de eşit olarak büyütmek gerekir.

3-4 Yaş için de 100 ilmek ile kapüşon dan başlayabilirsiniz. Sevgi hanımın bu ilmek önerileri 3,5 numara örgü şişleri ve 4 numara Misinalı Şiş ile önerilmiş.

Videolu açıklamalar da izlediğiniz Krem renkli olan Kazak 2 Yaş Erkek çocuklarına göre anlatılmış. 24-30 Ayık bebeklere göre Kazaklar için sayfa altına da bakabilirsiniz

 

Bir cevap yazın