Kar tanesi Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kar tanesi Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı

 

Kar Tanesi Motifi Yapılışı 

2 zincir çekip halka oluşturalım ve içine 6 sık iğne yapalım.

1 zincir çekelim. 1 sık iğne yapalım. Daha sonra bir sonraki ilmek içine aynı yere 3 zincir çekip ilmek kaydırma ile batalım. 5 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip ilmek kaydırma ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Farklı bir renkte iplikle resimde gördüğünüz gibi ipi sabitleyip 5 zincir çekelim yaprağın arka kısmından sık iğne ile batalım. Daha sonra aynı yere 2 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Beyaz iplikle devam ederek yaprağın üstüne 3 zincir çekip aynı yere ilmek kaydırma ile batalım. Daha sonra 2 zincir çek bat, 5 zincir çek bat, 2 zincir çek bat, 3 zincir çek bat olarak örelim. Bu işlem yaprak üzerine aynı yere olacak. Daha sonra 5 zincir çekip yaprak üzerine aynı işlemi yaparak devam edelim.

Kırmızı iplikle 3 zincir çekerek başlayalım ve tur sonuna kadar trabzan yapalım. Yaprak kısmına geldiğimizde arkadan batarak yapacağız. Aynı şekilde bir tur daha örelim.

Bu turda beyaz iplikle her sıraya bir kez batarak sık iğne örelim. Yaprak kısmına gelince sık iğne sabitliyoruz.

Bir turda yeşil iplikle sık iğne örüyoruz.

Popcorn motif yapılışı 

Yeşil iplikle 2 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 6 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batarak 12 sık iğne yapalım.

Beyaz ipliğe geçip fotoğrafta gördüğünüz gibi aynı yere 4 trabzan yapalım. 1 sık iğne atlayıp ikinci sık iğne içine yapıyoruz.

Ve motifin yapılışına devam ediyoruz.

Ve motifler bittikten sonra sık iğne ile birleştirebilir veya iğne ile dikebilirsiniz. Çok güzel örgü kırlent modeli de olur.

 

 

galeri :

 

Bir cevap yazın