Kare Kalpli Lif Yapılışı

Kare kalpli lif modeli yapılışı anlatımını izleyeceksiniz. Yapılışından da bahsedeceğiz tabii ki . Ama yapım aşamalarını izlemek daha güzel oluyor. Tekniği tam olarak görmüş oluyoruz. Resimli anlatımlarımızda da bunu sizlere sonuna kadar ayrıntılı ve ince ince işlenerek sunuyoruz.

Kendimizin yapamayacağı hiç bir açıklamayı sitemize koymamaya çalışıyoruz. Çok kötü olan anlatımları zaten sizler eliyorsunuz. Ancak biz kendi süzgeçimizden de sizlere olan saygımızdan geçirmek zorundayız. Az çok yapılışı bilenler lif modelleri örenler nasıl yapacaklarını daha hızlı anlayabiliyor. Yazılı açıklamalar bile yeterli olabiliyor. Yine de hızlıca videolu anlatıma da bakmakta fayda var. Herkese kolay gelsin.

Lif modelinin biraz da yapılışından bahsedelim sizlere : Kalpli kare lif modeli yapımı Modelimize 5 numara tığla 21 fıstık yaparak başlıyoruz. 7 sıra pembe 7 sıra beyaz 7 sıra tekrar pembe yapıyoruz. İlk sırayı tek renk örüp 2. Sırada kalp desenini ters renklerle ipleri içten yürüterek oluşturmaya başlıyoruz. Desen 7 sırada tamamlandıktan sonra renk değiştirerek tam zıt renklerde aynı işlemi 3 kez daha tekrar ederek enine boyuna 3 er adet kalp deseni oluşturmuş oluyoruz. Yıldız tekniğiyle yaptığımız bu güzel modele tekli fıstıklardan kenar oyası yaparak modeli bitiriyoruz.

 

Bir cevap yazın