Kare Motif Battaniye Modeli Yapımı

Kare motif battaniye modeli yapımı anlatımını sizlere sunuyoruz. Sizler de dilediğiniz renkler ile bu kareli battaniye modelini yapabilirsiniz. Tığ ile yapılan örgü battaniye modeli ile sizler de kısa sürede güzel battaniye yapımını öğrenebilirsiniz. Bebe yünü ile yapılan bebek örgü modelleri kullanışlı olması bakımından daha rahat oluyor. Bebeklere özel antibakteriyel özellikteki tüylenme yapmayan ipler ile daha kolay örgü modelleri yapabilirsiniz.

Tığ örgü bebek battaniyesi modeli olan kareli battaniye modelinde her farklı örneği kare şeklinde farklı renk ile örerek yapabilirsiniz. Dilerseniz düz bir şerit halinde ördüğünüz tığ örgüsünü kare oluşturacak şekilde farklı örgü örnekleri ile yaparak da modeli oluşturabilirsiniz sonradan birleştirme yöntemi ile de modeli dikerek kare parçaları bu şekilde örebilirsiniz. Her iki yöntem ile de elde edeceğiniz örgü modeli resimdeki gibi olacaktır. Uzunluğunu kaç yaşa kadar kullanmak isterseniz o kadar genişlikte ve uzunlukta ayarlarsınız.

Yazın kullanmak isterseniz pamuklu ipleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Kışın kullanmak isterseniz tüylenme yapmasın diye yün karışımı olmayan ipleri kullanın , ipinizde yün varsa yıkarken sakın sıktırma yapmayın. Akrilik ipler ile kışın kullanılacak örgü modellerini örebilirsiniz. Akrilik ipleri iki kat kullanırsanız hırka ceket gibi modellerde sizlere çok kullanışlı kalın güzel örgü modelleri yapmanızı sağlayacaktır. Şimdi gelelim battaniye modeli yapımına :

 

 

 

Bir cevap yazın