Kare Örgü Patik Modeli Yapılışı

Sizlere çok kolay bir şekilde örülen patik modelinden bahsedeceğim. Yine haroşa örgü modelinden oluşuyor. Küp açılımı olarak örüyorsunuz. Zarf patik yapımı gibi katlayarak yapıyorsunuz. Bu serin havalarda ayakları üşütmüyoruz. Hemen pratik bir şekilde ördüğümüz patik modellerini giyiyoruz. Hastalıkların çoğu ayakları üşütmekten oluyor. Kışa hazırlık olarak da şık örgü patik modellerinden örebilirsiniz.

Tüm modellerimizde sizlere farklı örnekler sunmaya çalışıyoruz. İlk defa bizde göreceğiniz örgü modellerine, hobi dünyasına ve birçok şeye. Şimdi bahsedeceğim patik modelini çeyiz hazırlığında olanlar için öneririm. Çok şık duruyor. Anlatımlı örgü patik modelini istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Çiçekli patik modeli de iç açıcı cıvıl cıvıl duruyor.

Küp Örgü Patik Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • İplik
  • Şiş
  • Makas

Battaniyenin önce sizlere şema olarak bahsetmek istiyorum. Aşağıda gördüğünüz gibi öreceksiniz.

yani 6 adet kareden oluşan uzun bir parça örüyorsunuz. Her birini renkli ipliklerle yapabilirsiniz. Daha sonra ikinci karenin sol tarafından ilmek alarak bir kare daha örüyorsunuz. 5. parçanın da sağ tarafından ilmek çıkartarak bir kare örüyorsunuz.

Bu kareleri aşağıdaki gibi birleştirerek patik haline getiriyorsunuz. 5. kare , yanına ördüğünüz kare ve 6. kare parmakların olduğu kısım. Birleştirerek bu kısmı yapıyorsunuz.

Daha sonra diğer kısmı , arka kısmı katlayarak topuk kısmını yapıyorsunuz.

Ve ördüğünüz bu güzel patiği artık giyebilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir