Katlamalı Bayan Bere Yapılışı

Katlamalı Bayan Bere Yapılışı

Örmek istediğiniz ölçüye göre ilmek atarak başlayacaksınız. Katlamalı örme şapka ilk olarak alttaki resimde ki örnek kalın akrilik iple yapılmış. 5 mm. şiş kullanılmış ve sizde dilerseniz aynı malzemelerden yola çıkabilirsiniz.

Şişe ilmekleri atıp başlıyorsunuz. Toplamda 80 ilmek atmanız gerekiyor. Daha sonra en az 10 sıra yada 13 sıra öreceksiniz. 1 ilmek düz ve 1 ilmek ters olarak lastik öreceksiniz. Eşit aralıklarda aynı işlemi aynı sıra için yapacaksınız.

Sonrasında ise 13 sıra örüp, 14. sırada ise alta doğru 5 ilmek sayacaksınız. 5. ilmeği şişe geçirerek uzatıp, sol şişe takacaksınız. 2 ilmeği ise birlikte düz öreceksiniz. Ters ilmeği ise normal ters örüp, düz ilmeğe gelince de aynı işlemi tekrarlayacaksınız.

Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edeceksiniz. Sonrasında ise yine 13 sıra 1 ilmek düz olacak ve 1 ilmek ise ters olarak öreceksiniz. Boyut istediğiniz ölçüye gelinceye kadar bu şekilde örmeye devam edeceksiniz. Sonra da uç kısımlarına ponpon takıp örme şapka modelini tamamlayacaksınız. Güzel bir model ve güle güle kullanmanızı takıldığınız yer için de alttaki videodan yararlanmanızı öneriyorum. Kolay gelsin.

 

 

 

Bir cevap yazın