Kedili Çocuk Atkı Modelleri ve Yapılışı

Çocuk atkı modelleri ve yapılışları konusunda tasarım örgü modelleri paylaşmaya devam ediyoruz. Bir markanın bu tarz iplerini nasıl örebiliriz diye sormuşsunuz. İşte size harika bir örnek. Kedili çocuk atkı modeli ve yapılışı anlatımında göreceksiniz ki çok kolay.

Kedili Çocuk Atkı Modelleri ve Yapılışı

Hazır ipler ile çok kolay bir şekilde çocukların çok seveceği çok güzel tasarım atkılar yapabilirsiniz. Kedili kısım ve ayak kuyruk kısmını dilerseniz kendiniz de örerek yapabilirsiniz ama hazırı da var . Örgüye yeni başlayanlara uygun örgü atkı yapılışı modeli kesinlikle budur. Hem tasarım örgü modeli olup hem de örgüye yeni başlayanların yapabileceği en kolay atkı modeli yapılışı bu olsa gerek. İpimiz aşağıdaki gibi satılıyor.

Tasarım örgü kedili çocuk bebek atkı yapılışı için akıllı ip ile şiş örgü modeli olan düz örgü yapabiliriz ya da tığ iş iörgü modeli olan sık iğne ile örebiliriz. her iki örneği de göreceğiz :

1.resim : şiş örgü ile düz örgü modeli yapılmış.

2.resim tığ işi sık iğne ile yapılmış.

Tığ işi sık iğne örgü modeli çocuk atkı modeli yapılışı için. yeteri kadar zincir çekilir. kalınlığını ne kadar istiyorsanız o kadar 25 zincir bence yeterlidir ama 30 ya da 35 de atabilirsiniz ayarlayın onu ölçerek ikiye katlansın mı katlanmasın mı zevkinize göre ve çocuğun yaşına göre ayarlarsınız. ilk sıra 1 sık iğne , 1 zincir, 1 sık iğne , 1 zincir şeklinde tum sıraları bu şekilde örüyoruz. üst sıralarda boşluklara batıp dolu olan yerlerı 1 zincir çekerek geçiyoruz. Kafa ve ayak kuyruk kısmlarının da yerlerine dikiyoruz uçlarında biraz ip bırakılmış onlarla dikiyoruz. Herkese kolay gelsin sonuç bu :

Kaynak:http://www.repeatcrafterme.com/2016/11/caron-critters-crochet-cat-scarf.html

 

Bir cevap yazın