Kırkyama Tekniği Örgü Modeli Yapılışı Tığ ile

Kırkyama Tekniği Örgü Modeli Yapılışı

Kırkyama tekniği hanımların eskilerden beri sevdiği bir modeldir. Yapması zevkli olan kırkyama tekniğini yapılışı aşağıda ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Kırkyama tekniği kullanarak bebek battaniye örnekleri, örgü yatak örtüsü modelleri yapabilirsiniz. Örgü koltuk şalı da kırkyama tekniği ile yapılabilir. Kırkyama nasıl yapılır ayrıntılı resimlerle ve anlatımla açıklıyoruz, kırkyama örgüyü renkleri kullanarak da yapabilirsiniz. Uyumlu renklerle çok güzel örgü modelleri ortaya çıkacaktır.

 

Modele 20 ve katları + 1 zincir çekerek başlıyoruz. Anlatım için 82 zincir çekerek başlıyoruz.anından devam ederek 19 sık iğne daha örüyoruz.

19 sık iğne yaptıktan sonra geri dönüyoruz. İkinci tura geldiğimiz zaman resimde gördüğümüz gibi diğer taraftaki ilmeğe batarak örüyoruz.

Ve az önce yaptığımız 3 ilmeği birlikte örme kısmına kadar sık iğne yapıyoruz. O kısma geldiğimizde tekrar 3 ilmeği birlikte örüyoruz. Ve kaldığımız yerden devam ederek sık iğneleri yapmaya devam ediyoruz. Bu işlemi tepe noktasına gelene kadar örüyoruz.

 

İşlem bu kadar kolay. Şimdi yan kısma motifi nasıl yapacağınızı görelim. Tepe noktasına gelince aşağı doğru 19 sık iğne yapıyoruz.

Köşede 3 ilmeği birlikte örerek köşe kısmını yapıyoruz. Devam ederek 19 sık iğne yapıyoruz. Ve yukarıda yaptığımız işlemi tekrar ediyoruz. Bu şekilde istediğimiz boyutlara gelene kadar örmeye devam ediyoruz

 

Bir cevap yazın