Kıymalı Pide Tarifi

Kaşarlı pide tarifi ve Kıymalı pide tarifi ile karşınızdayız bu yazımızda sizlere bu iki güzel içli tariflerle geldik. Pide evde nasıl yapılır , dışarıdaki kadar lezzetli olur mu diye aklınızda sorular varsa kesinlikle bu tam ölçülü denenmiş pide tarifi ni yapın sonra konuşalım..

Dışarıda yediğiniz pidelerden daha lezzetli , içini istediğiniz gibi iç malzemeleri ile hazırlayabileceğiniz hem bildiğiniz malzemeler hem de zevkinize göre malzemeler ile yapabileceğiniz harika bir tarif.

Pazar kahvaltısı için tarif arayanlara işte en güzel pazar kahvaltısı tarifi. Akşam yemeğinde ne yapacağını bilmeyenlere en güzel akşam yemeği tarifi, en güzel misafir menüsü tarifi.

Yanına mis gibi ev yapımı yoğurt ile ayran . İşte harika içinde ne olduğunu bildiğiniz damak tadınıza hitap eden lezzetli bir yemek .

Çocuklar haftasonları değişik yemekler yemekten çok hoşlanıyor. Tatlılar hamur işleri .. genelde bunları haftasonuna bırakıyoruz ki eğlenceli vakit geçirip , oyunlar , yemekler ve tabii ki ders .. Tüm bunları harmanlayıp güzel bir haftasonu geçirmeniz dileklerimizle birlikte tarifi verelim.

Hamuru hazırlayıp bekletin ve içine istediğiniz malzemeleri koyun ., kaşarlı pide, kaşarlı sucuklu pide, kıymalı pide, kuşbaşılı pide tarifi hepsi bir tarifin içinde..

üç su bardağı ılık su bir paket kuru maya bir tatlı kaşığı şeker iyice karıştir beş su bardağı un iki tatlı kaşığı tuz iyice yoğur ben 5 su bardağı undan sonra iki su bardağı un daha koydum toplam yedi bardak çok yumuşak bir hamur elde ettim üstünü kapatıp bir saat bekletin.

Bir cevap yazın