Kolay 6 – 8 Yaş Örgü Dikişsiz Süveter Yapılışı Resimli Anlatımlı

Kolay 6-8 yaş örgü süveter yapılışı resimli anlatımlı olarak sizlere aşağıda sunacağız. Çok kolay örgü çocuk süveteri yapılışı anlatımı için alize ip kullandım. 5 numara şiş ile yaptım. Dikişsiz tümden örülen süveter modelidir.

Kolay 6 – 8 Yaş Örgü Süveter Yapılışı Resimli Anlatımlı

Örgü çocuk süveteri 6-8 yaş kullanılabilir. Lastik örgü ile başlıyoruz. 90 ilmek atıyoruz. Dilerseniz örgü modellerinden birini kullanabilirsiniz örerken ben düz yapmayı tercih ettim, modeli aldığım yerde bu şekilde yapılmıştı.

Altta 14 sıra lastik örgü ( 2-2 ) örüyoruz. Sonrası 8 ilmek solda 8 ilmek sağda lastik örgü devam ettirerek ortadaki ilmekleri düz örüyoruz. Bu arada karşılıklı belli aralıklarla 3 adet düğme iliği açın.

istediğiniz boyuta ulaştığınızda sağ ve soldan 30 ilmek bırakıp ortadaki 30 ilmeği kesin. yaka oyuntusu yapmanıza gerek yok

sağ ve soldaki 30 ar ilmeği örün , yaka oyuntusu olacak kadar omuzu dönene kadar örün. daha sonra ortadaki kestiğiniz 30 ilmeği tekrar yapalım ve toplamda 90 ilmek olacak şekilde örmeye devam ediyoruz. arka tarafı örerken artık düğme için ilik açmıyoruz.

arkanın boyunuda ön kadar ördükten sonra lastik kısmını yapıyoruz ve bitiriyoruz.

yakadan ilmek çıkararak her ilmekten 1 ilmek çıkararak delik olmayacak şekilde kontrol ederek çıkarın. lastik örgü örün yalnız bu sefer 3-3 lastik örgü tekniği yapılışı nı uygulayın. ( 3 ters – 3 düz )

Düğmelerini dikin kışlık örgü çocuk süveter modeli yapımı ile çocuğunuz biraz daha kışa hazır olsun .. Kolay gelsin..

Bir cevap yazın