Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kolay Bebek Battaniyesi Modeli Nasıl Yapılır?

Kolay bebek battaniyesi yapılışını göreceksınız. sadece haraşo örgü bilmeniz yeterli. İstediğiniz renklerle kombin edebilirsiniz. Kız ve erkek bebeklere göre yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Renkli iplikler
  • 6.5 mm misinalı şiş
  • Makas
  • İğne

Şişe 3 ilmek atarak başlayalım

Daha sonra ilmek aralarından 2 artış yaparak ilmek sayısını 5e çıkartalım. Aynı renkle artırma yapmadan örmeye devam edelim. Bir sonraki turda yine artırma yaparak ilmek sayısını 7 ye çıkartalım. Arka sırada artırma yapmadan aynı sayıda örmeye devam edelim.

Bu turda aynı renkle devam ederek 2 ilmek düz örelim. Sonra şişe 1 kez ip dolayalım. Aradaki ilmekleri örelim. 2 ilmek kalınca tekrar şişe ip dolayıp kalan 2 ilmeği örelim.

Bu işlemi 35 kez daha tekrar edelim. İlmek sayısı 79 olana dek . Arka sıra artırmadan örülecek , ön sırada baştan ve sondan 2 ilmek öncesi ve sonrası şişe 1 kez ip dolayarak öreceğiz.

Şimdi renk değiştirip aynı şekilde örmeye devam edelim. İlmek sayısı 155 olana kadar. Yaklaşık 37 tur.

Aynı şekilde yaklaşık 37 tur ilmek sayısı 231 olana kadar renk değiştirip örmeye devam edelim.

Artık azaltma kısmına geçiyoruz. Bu turda renk değiştirip 1 ilmek düz, 2 ilmeği birlikte sola kes, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte ör, son 5 ilmek kalana kadar aradaki ilmekleri haroşa örgü modeli olarak ör. Son 5 ilmek kalınca 2 ilmeği birlikte sola kes, 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte ör, 1 düz ör turu tamamla. 155 ilmek kalana kadar örmeye devam edelim.

Renk değiştirip aynı şekilde azaltarak örmeye devam edelim. 79 ilmek kalana kadar.

Tekrar renk değiştirip bitirelim. 9 ilmek kalınca resimdeki gibi bitirelim

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir