Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı Anlatımlı Resimli

Kolay Bebek Elbisesi Yapılışı Anlatımlı Resimli

Elbise kol kısmından başlıyor. geçtiğimiz yıllarda yapılan bir 2 lastikli yelek modeli vardır düz örülüp daha sonra örümcekle bağlanıyordu. bu modelde aynı mantıkla yapılıyor.

Bebek yünü ile iki düz örgü şeklinde 50 ilmek olarak örneği döşüyoruz ve bu şekilde 20cm olana dek her 2cm’de her iki baştan birer ilmek arttırım yapıyoruz. 20 cm sonunda iki baştan 2şer ilmek arttırılır ve toplam 70 ilmek kazanmış oluruz ve hiç bir işlem yapmadan 5 cm daha örgüye devam ederiz. ve yaka oyuntusu için 32 ilmek örülür 6 ilmek kesilir ve 32 ilmek yine örülür. ve 5cm de bu şekilde örülür. ve bundan sonra simetri şeklinde olduğu için ilk başta yaptığımızın tam tersi yapılarak 50 ilmeğe ulaşılarak kapatılır.

Etek Kısmı:

etek kısmı için üst kısmın ortasında olan arttırma işlemi yapılamayan 20 cm 67 ilmek çıkarılır. ve 7 sıra terlik altı denilen ters örgü yapılır ve diğer renkli ipe geçilir. 25 ilmek örülür takip eden 12 ilmek 1 ilmekten 3 ilmek arttırılacak şekilde arttırılır sonraki 25 ilmekte düz örülür.21 cm olduğunda örgümüz 4 parmak daha petek örgü yapılarak tamamlanır.

Bir cevap yazın