Kolay Bebek Patik Yapımı

Kolay Bebek Patik Yapımı

Kolay patik yapılışını anlatacağız. Resimdeki bebek patiğini inceleyiniz. ve aşağıdaki açıklamaları takip ederek bebeğinize kolayca patik yapabilirsiniz.

34 ilmek 4 no ile başlanır. bacak kısmı istenilen uzunlukta lastik olarak örülür. sonra ip geçirmek için delikler oluşturulur (1 arttır, 2 ilmeği birlikte ör , 1 arttır, iki ilmeği birlikte ör -bu şekilde devam edilir). sonra dönüş sırası ters örülür. bir sıra daha gidip döndükten sonraki sırada tam ortadaki ilmeğin her iki kenarından arttırma yapılır. dönüş sıraları hep ters olacak.

sonraki sıralarda tam ortadaki ilmeğin her iki ilmeğin yan taraflarından da arttırmalar yapılır. böylece ortada iki yanlarda 1 er arttırma ile her sırada 4 ilmek artmış olur. resme dikkatli bakarsanız arttırmaların nasıl devam edeceğini anlayabilirsiniz.

bu şekilde yandaki delikler 5 oluncaya kadar devam edilir. sonra 4 sıra daha düz örülür. isterseniz 3 sıra haroşa da örebilirsiniz. sonra kesilir ve alttan bacağa kadar dikilir. iğne ile dikerseniz bebğinizin ayakları acımaz.

 

Bir cevap yazın