Kolay Çocuk Bolero Yapılışı 4-6 yaş

Kolay Çocuk Bolero Yapılışı 4-6 yaş

4 – 6 yaş arası çocuklarınız için çok güzel bir örgü bolero yapımından bahsedeceğiz. Bolero yelek modeli olarak da kullanabilirsiniz. Bolero yelek modelleri çok kullanışlı oluyor. Göğüs ölçüleri 60 cmdir. 4-6 yaş arası çocuklar için uygundur. Ama siz aynı tekniği kullanarak , aynı örgü modelini kullanarak farklı boyutlarda örebilirsiniz. İlmek sayısını öreceğiniz bedene göre ayarlayabilirsiniz.

Boyundan başlamalı yelek olarak başlıyoruz. Ve örgüyü 5e bölüyoruz. Biraz karışık görünebilir ilk başta. Ama kolay bir model. Ve çok hızlı ilerleyen bir model. Dikkat etmeniz gereken husus nokta sıralarını takip etmek. Yanlış olursa tüm örgü boşa gider. Kollarını ve bedenini biraz uzun yaparak hırka modelleri olarak yapabilirsiniz. Kollarını kısa tutup bedeni uzun yaparak yelek modelleri yapabilirsiniz. Yavaş yavaş en yeni örgü modellerine başlayabiliriz.

Çocuk Bolero Örgü Modelleri Anlatımlı

Malzemelerimiz 4.5 mm kalınlığında ve 80 gr iplik. 5 mm kalınlığında şiş kullanıyoruz. İpin miktarı örmek istediğiniz bedene, ipliğin çeşidine , kalınlık ve inceliğine göre değişebilir. Model kolay bir model ama takip etmeniz gerekiyor. Yanlış olursa tüm örgü yanlış gider ve istediğiniz sonucu alamazsınız. Önce modeli yapılışını görelim.

Ajurlu Çaprak Örgü Modeli Yapılışı Video

Aşağıda gördüğünüz gibi güzel bir modelin yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Yapacağınız farklı tarzda örgü modellerine de yakışacak bir örnek.

Şişe 22 ilmek atarak başlayalım. Önce modeli kavrıyoruz. Sonra istediğimiz sayıda ilmek atarak örgümüze başlıyoruz.

1.tur : 4 ilmek düz olarak örüyoruz. İlk ilmek dahil. Daha sonra sağ şişteki 2. ilmeği yine sağ şişte bulunan 3 ve 4. ilmeklerin üzerinden geçirerek kesiyoruz. Şişe 1 kez ip doluyoruz. 3 ilmek düz örüyoruz. Ve ördüğümüz 3 ilmeğin 1. sini diğer 2 ilmeğin üzerinden geçiriyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.

2.tur : Arka sırayı ters olarak örelim.

Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz.

Şimdi örgü bolero modeli yapılışı videoda görelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız

Bir cevap yazın