Kolay Çocuk Süveteri Yapılışı anlatımı

Kolay Çocuk Süveteri Yapılışı anlatımı

Bu kolay çocuk süveterini her renk yapıp çocukların dolabında bulundurmak gerek. Harika bir örgü süveter örneği. Bu örgü süveterden kızlara her renk yapıp ona göre süsleyebilirsiniz. Bir çift düğme de örgü modelini çok değiştirir ancak hayal gücü geniş ve tasarımları oldukça başarılı olan hanımlarımız çok güzel işler çıkartacaklar eminim.

Bu örgü süveter örneğine kapüşon yapın ilmek çıkararak panço niyetine kullanın . Örgü süveter modeli ölçüsü ve gerekli malzemelerden de bahsedelim. Vereceğimiz ölçülerle örgü süveter 2 yaş için uygundur. Örgü şişi olarak 4 ya da 4,5 numara şiş kullanılır. 220 gr gri pamuk örgü ipi kullanılmıştır. 2 adet düğme ile de model zenginleşiyor.

Örmeye ön parçadan başlanır. 60 ilmek atarak 4,5 numara şiş kullanılarak başlanır. Haraşo örgü tekniği kullanılarak örülür.

21 cm yukarıya doğru örüyoruz. 25 ilmek her iki taraftan da arttırıyoruz ve kolları oluşturuyoruz. toplam 110 ilmeğimiz olacak şişte o şekilde haraşo örmeye devam ediyoruz. Süveterin yaka kısmı ördüğümüz bu parçayı bir süre ayrı ayrı örmemize sebep olacak. 55 ilmek sağda ve 55 ilmek solda kalacak şekilde örgüyü ikiye ayırıp 4 sıra örüyoruz. sonra yaka kesimi için 6 ilmek kes, 3 kez 2 ilmek kes, sonraki 4 sırada1 ilmek kes.

ve şişte 42 ilmek kalacak bu 42 ilmeği 4 sıra ör.  kesilen ilmekleri örgüdeki yakanın diğer tarafını aynı şekilde kesmelerini yaptıktan sonra tekrar 55 ilmeğe tamamlayalım . Her iki tarafı da 55 ilmeğe tamamlayıp örmeye devam edelim kol uzunluğu ( örgü boyu) 27 cm olacak sonra iki yandan 25 ilmek eksiltelim. süveterin arka kısmını örmeye başlayalım. 21 cm uzunluğunda ördükten sonra tüm ilmekleri keselim.  İlmekleri keserken gevşek kesme tekniği kullanalım.

Öndeki kuşağı yapmak için ; 4 numara şiş ile 21 ilmek at gevşek şelilde ör haraşoyu 3,5 cm yukarı doğru uzunluğa ulaşınca ke ilmekleri solda ve  sağda ilmek aç.

kolay gelsin sorunuz olursa yorum bırakın lütfen.

 

 

3 yorum

    • admin Yazar

      toplamda kol boyu 27 cm olacak sonra 25 ilmekleri tekrar azaltacaksınız. örnekte 25 ilmek arttırdıktan sonra, 5 diş haraşo sırası örüp yaka kısmının açık olan yerini yapmak için ilmekleri ikiye ayırmış. İpinizin kalınlığına dikkat ederek şablondaki cm lere bakınız. ölçerek devam edin. anlaşılmayan bir şey olursa yine sorabilirsiniz. bitirince resmini paylaşırsanız mutlu oluruz. kolay gelsin.

Bir cevap yazın