Kolay Örgü Bebek Patik Nasıl Yapılır

Kolay Örgü Bebek Patik Nasıl Yapılır

Örgü bebek patik modelleri ve yapılışları için doğru adrestesiniz. Örgü bebek patiği yapılışı ile ilgili çok konu bulunmaktadır sitemizde. Konuları sitede bulunan arama butonu yanına yazarak örn: bebek patiği yazarsanız bebek patik modelleri ve örgü bebek patiği yapılışları ile ilgili tüm konuları görürsünüz.

Örgü bebek patiğini yapmak için öncelikle bebek ya da örgü çocuk patiği ni kim için yapıyorsanız topuktan ayak baş parmağına kadar ölçün ve onun iki katı kadar uzunluğunda olacak şekilde ilmek atın ve haraşo olarak örmeye başlayın.

20160827_023104

20160827_022835

T harfi şeklinde öreceğiz. T harfinin en yukarısından başlanıyor örmeye kaç ilmek atarsanız atın topuk kısmı için ortada öreceğiniz kişinin topuğu sığacak kadar ilmek ortada bırakıp kenarlardan kesiyoruz ortadaki ilmekleri örüyoruz ve orası ayak tabanını oluşturuyor.

sonrada o orta kısımın uzunluğunu ayağın uzunluğu kadar örüyoruz. ve bitince kesiyoruz.

Ardından resimleri takip ederek katlama şekline bakıyorsunuz ve örgü bebek – çocuk patiği hazır.

önce bir kenarı ayak tabanına dikin ve sonra burunu dikin. ardından diğer kenarı dikin ve burun kısmını yan şekilde koyun ve dikin. kesişen noktaya süslü bir düğme ya da çiçek yada bir süs istediğiniz bir şey takabilirsiniz.

Güle güle giyip büyüsünler

 

Bir cevap yazın