Kolay Örgü Bebek Yeleği

Sizlerle kolay örgü bebek yeleği yapımını paylaşacağımız bu yazımızda resimde görmüş olduğunuz kiremit rengi harika bir yelek modeli yapımı paylaşacağız. Düğmeleri ile modelin güzelliğine güzellik katılmış.

Örgü yelek modeli yapımı sırasında ara ara lastik örgü modeli kullanılarak model oluşturulmuş. Yalancı cep görünümü verilmiş ayrıca omuz kısımlarında yuvarlanmalar önlenmiş. Selanik örgü görünümü de biraz var. Yani çok kolay bir şekilde örebileceğiniz bu örgü yelek modeli sanki uğraşılmış ve tasarlanmış özel sayılar ve teknikler kullanılan yelek modellerinden farksız.

Şık bir yelek modeli olarak kullanabilirsiniz. Günlük kullanım yelek modelleri yanı sıra takım kıyafetlerin üzerine giydirebilirsiniz. Renk tonunu ve düğmeleri ona göre seçip çok güzel bir takım üzerine giydirebilirsiniz ve şık bir görünüm elde edersiniz.

Yelek çocukların hayatını kurtaran bir kıyafet ve aksesuardır. Sırtı ve ciğerleri sıcak tutmak çok önemlidir. Genelde günlük kullanımlarda kapüşonlu yelek ya da hırkaları tercih ederim. Çocukların en hassas yerlerinden biri de başlarıdır. Kulaktan soğuğu alan çocuk için hazırda beklemek gerek çok dikkat etmek gerek. Mutlaka bir hastalık olarak çıkıyor o rüzgar o çocuktan. Bu nedenle kapüşon vazgeçilmezimiz. Bu yelek modelinde olmasa da farklı modellere ekleyebilirsiniz.

Şimdi sizlerle yapım aşamasının anlatıldığı kolay örgü yelek modeli yapımı videolu anlatımını paylaşalım. Aşağıdaki videolu anlatımda tüm ayrıntıları bulabilir ve tek tek takip ettiğinizde görseldeki yeleği örmüş olursunuz.

https://youtu.be/PZ6mrX4JtVI

Bir cevap yazın