Kolay Örgü Çorap Yapılışı

Birçok örgü modelleri ve yapılışlarını  sizlerle ayrıntılı bir şekilde paylaştık. Bebek örgü modellerine, şal modellerine , iğne oyası modellerine, çarpı işi modellerine ve daha birçok hobiye yer verdik. Bu modellere ulaşmak çok kolay. Tek yapmanız gereken elisiorgudukkani.com adresini ziyaret etmek.  Şimdi ise  sırada örgü çorap modelleri ve yapılışları var. . Anlatımlı olarak çorap patik nasıl örülür sizlere aktarmaya çalışacağım. Umarım beğenirsiniz. Yaptığınızda resimleri bizimle paylaşmayı unutmayın. Bu anlatımı bize Tamar Hanım gönderdi. Yine onun anlatımı ile sizlere sunacağız. Eğer sizde anlatımlı örgüler paylaşmak isterseniz anasayfadan paylaşabilirsiniz. İşte Tamar Hanımın anlatımını bizlerle paylaştığı şık ve kolay çorabın yapılışı.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Çorap Kolay Nasıl Yapılır?

Örgü çorap modelimize 50 ilmek atarak başlıyoruz. 2 düz 2 ters olarak istediğimiz uzunlukta örüyoruz.

Sonra 24 ilmeği 1 düz , 1 ters olarak örüyoruz. Şişe 1 kez ip doluyoruz. 2 ilmek düz örüyoruz. Şişe 1 kez ip doluyoruz. 24 ilmeği 1 düz 1 ters olarak örüyoruz.

Şişe dolama sayısı 9 olana kadar aynı şekilde örüyoruz. Arka sıralar göründüğü gibi örülecek. Yani düz ilmekler düz , ters ilmekler ters. Doladığımız ilmekler ortada kalıyor. Doladığımız ilmekleri düz olarak öreceğiz.

Dolamalar 9 olduktan sonra kenardaki 24 ilmekleri örmeyi bırakıyoruz. Ve ortadaki ilmekleri düz olarak örüyoruz.

Ortadaki ilmeği istediğimiz uzunlukta ördükten sonra yandan ilmekler çıkartarak ortadaki örgü ile birleştiriyoruz.

Her sırayı düz örerek haraşo örgü yapıyoruz. 1 sıra haraşodan sonra ortadan her 2. sırada 1 ilmek eksiltiyoruz. ( Eksiltmeyi 2 ilmeği birlikte örerek yapıyoruz )

Haraşo 7 sıra olduktan sonra örgüyü 2 ye bölüyoruz. 3. bir şişle ilmekleri kapatıyoruz.

Tüm ilmekleri kapattıktan sonra ipi uzun bırakarak kesiyoruz. Ve arkada kalan açık yeri dikiyoruz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.