Kolay Örgü Sırt Çantası Yapılışı

El emeği çantalar ve her türlü örgüleri çok seviyorum. Kendinize ait kişiliğinizi yansıtan modelleri yapmak için çok güzel bir yöntem olduğunu düşünüyorum. Dantel çanta yapılışı bunlardan biri mesela. Veya plastik kanvas çanta yapımı ile kendinize ait desenleri sergileyebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Sırt Çantası Nasıl Yapılır ?

Çantanın kulpları için 130 zincir çekelim. 3 sık iğne yapalım. Daha sonra sıra sonuna kadar sık iğne, trabzan şeklinde örelim. Sıra sonuna geldiğimizde 2  zincir çekip dönelim. 2. turda ilk trabzanı atla sonraki trabzana sık iğne yap, sık iğne trabzan  şeklinde sıra sonuna kadar örelim. Bu turu iki kez daha tekrar edelim. Sıra başlarında 2 zincir çekip dönelim.

Çantanın alt tabanı için 30 zincir çekelim. 2. zincire sık iğne yapalım. Önümüzdeki 27 zincire sık iğne yapalım. Sonraki zincire 3 sık iğne yapalım. Zincirin diğer tarafına devam ederez 27 sık iğne yapalım. Son iki ilmeğe 2 sık iğne yapalım. 6 tur boyunca dönen 27 sık iğne arttır 27 sık iğne arttır olarak örmeye devam ediyoruz. Köşe kısımlardan arttırma yapıyoruz.

Şimdi çantanın kulplarını doğru olacak şekilde yerleştirin.

1. kayışı birlikte örerek 7 sık iğne yapalım. Kulpları yerleştirirken hizalama yapalım. Yanlışlık veya eğrilik olmasın. 17 sık iğne yapalım. İkinci kulpu yerleştirip birlikte 5 sık iğne olarak örelim.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar çanta kulplarında uyguladığımız deseni uygulayalım. Sık iğne trabzan şeklinde. Sonraki turda trabzan üzerine sık iğne, sık iğne üzerine trabzan yaparak dönüşümlü olarak örelim.

Şimdi çantanın kulp kısımlarını birlikte 5 sık iğne olarak örelim. Hemen yanından diğer kulpu yerleştirip örmeye devam edelim

Bu turda 1 zincir çekerek 1 sık iğne atlayarak trabzanlarla yuvalar hazırlayalım.

Uyguladığımız deseni 4 sıra daha örüp bitirelim. Daha sonra 140 zincir çekip üzerine sık iğne yapalım. ve hazırladığımız yuvanın bir alttan bir üstten geçirerek içine takalım. Uçlarına düğüm atarak bitirelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir