Kolay Popcorn Battaniye Yapılışı

Sadece battaniye modelleri olarak düşünmeyin. Farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Şapka modellerinde , atkı ,boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde  vereceğiz. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz.

Popcorn hırka modellerinde de çok güzel duracaktır. Daha farklı modeller ararsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Anlatımlı örgü modelleri ve yapılışlarına bir tıkla ulaşabilirsiniz. Rüzgar gülü örgü modelli yapımını deneyebilirsiniz. Popcorn örgü kuzu çanta yapımı da yapabilirsiniz.

Örgü bebek battaniye modelleri ve örgü bebek battaniye yapılışı konuları ayrıca ilgimi çekiyor çünkü çocukları sarıp sarmalamak tatile çıktığımızda arabadan restauranta kadar olan kısımlarda ya da herhangi bir duraklama noktasındaki iniş çıkışlardaki hava değişimlerinden bebek ve çocuklar çok fazla etkileniyor. Ayrıca bizden çok daha hızlı etkileniyorlar. Örgü bebek battaniyesi ister örgü tığ işi olsun ister şiş ile yapılan bebek battaniyesi modeli olsun her türlü modelini çok seviyorum. Renk uyumu olsun ve verilmiş emek olsun yeter

Kolay Popcorn Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

Modele 6 ve katları zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayalım. 5. zincir üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekelim. 1 zincir atlayalım ve 2. zincire sık iğne ile batalım. 5 zincir çekelim. 4. zincir üzerine sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

2.tur : Bu turda popcornları yapıyoruz. 4 zincir çekip dönüyoruz. 5. zincirli yuvaya sık iğne ile batıyoruz. 3 zincir çekip bir sonraki 3 zincirli yuvaya aynı yere 7 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

3.tur : Bu turda 1. turda olduğu gibi 3 zincir ve 5 zincir ile yuvalar yapalım.

4.tur : 2. turda olduğu gibi popcornları yapalım.

Model oldukça güzel ve kolay. Her sırada renk değiştirerek yapabilirsiniz. Tek renk olarak örebilirsiniz. Belli aralıkta örerek renk değiştirebilirsiniz. Şimdi bittiğinde nasıl görünüyor bakalım.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın