Kolay Seyahat Yastığı Yapılışı -DIY-

Seyahate çok sık çıkanlar ya da tatile giderken uzun yol yapanlar için çok işe yarayacak kolay seyahat yastığı yapımı konumuz. Burada boyun yastığı yapacağız. araba da bile olsanız bu yastığı ensenize koyduğunuz anda dinlenmeye başlayacaksınız. Yastık kafanızın ağırlığını alıyor sanki yatakta yatıyormuş hissi veriyor özellikle şoföre lazım bir yastık. Seyahat yastığını yapıp hazırlayın seyahate çıkarken eşinize verin seyahat yastığı ile uyusun ve sonra fikirlerini alın benim eşim o olmazsa uyuduğumu hissetmiyorum diyor ve ben de aynı şekilde illa ki boynum tutuluyor. Seyahat yastığımız varsa dinlenip yola devam edebiliyoruz. Arabada uyuma yastığı yapılışı çok kolay.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Seyahat Yastığı Nasıl Yapılır ?

  • 1.5 metre kumaş
  • Kalıp
  • Cetvel
  • Kalem
  • Dikiş makinesi
  • İğne
  • Elyaf

Kalıp için 22 x 30 cm kağıt kullanıldı. A4 kağıdını bantlayarak kullanabilirsiniz.  Yatay ve sol kısımdan 10 cm içerden eğri bir çizgi çizdik. Yarım yastık olacak şekilde.Kağıdı katlayarak tüm yastık kalıbını yapabiliriz.  Resimde görüldüğü gibi kalıbı hazırlayabilirsiniz.

Daha sonra hazırladığımız kalıbı kağıt üzerinden makas ile keselim.

Kalıbı kumaş üzerine yerleştirelim. Kaymaması için iğne ile tutturalım. Kumaşı kalıbı yerleştirmeden önce katlamayı unutmayalım. Kumaşı önce yatay olarak bir kez katlayalım. Daha sonra dikey olarak katlayalım.

Kumaşı kenar kısımlarından pay bırakarak keselim.

Kestiğimiz kumaş parçalarını doğru yüzleri birbirine bakacak şekilde birbirine iğneyelim.

Yarım santim dikiş payı bırakarak dikmeye başlayalım. Yaklaşık 10 cm açıklık dikilmemiş kısım bırakalım.

 

Kumaşı diktikten sonra ters kısmından dış kenar kısmına dönen kısımlarından küçük kesikler atalım. Keserken dikkatli olalım.

Daha sonra kumaşı çevirelim.

Şimdi yastığımızın içini elyafla dolduralım.

Yastığın içini iyice doldurduktan sonra kalan açık kısmı elimizde dikelim.

Ve bu kadar. Sizin seyehat yastığınız hazır. Ne kadar kolay değil mi. Zevkinize göre tamamen size özel bir yastık yapabilirsiniz. Pamuklu kumaş, polar veya farklı bir kumaş kullanabilirsiniz. Mutlu günler dilerim.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın