Kolay Şiş işi Örgü Battaniye Modeli Yapılışı Resimli Anlatımlı

Kolay şiş işi örgü battaniye modeli yapılışını sizler için paylaşıyoruz. Hayır kurumlarına sivil toplum örgütlerşne ulaşabilir ve ördüğünüz battaniyeleri bağışlayabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz bireysel olarak huzur evine bağış yapabilirsiniz ya da çocuk esirgeme kurumlarına da gönderebilirsiniz. Çok ihtiyaç olduğuna eminim. Hiç bir şey bilmiyorsanız bile örgüye yeni başladıysanız bile dümdüz örün her sırada arkada önde sadece düz örgü örün haraşo denilen modeli yapmış olursunuz, o bilr güzel battaniye olur.

 

Kolay Şiş işi Örgü Battaniye Modeli Yapılışı Resimli Anlatımlı

Bebek battaniyesi yapımı için genelde 120 ilmek atılır. Bebek battaniyesşi başlama ilmek sayısı 120 dir ancak siz biraz daha büyüyünce de kullansın istiyorsanız 130 ilmek de başlayabilirsiniz. Yapmak isteyenlere kolay gelsin diyor ve anşatıma başlıyorum. Bebe yunu ile yapabilirsiniz bebek battaniyesi modelini , eğer diz battaniyesi yapacaksanız, koton ipler ile , akrilik karışımlı yunlu ipler ile yapabilirsiniz. Bambu karışımlı ipleri de tercih edebilirsiniz.

 

4 ya da 5 numaralı şiş ile  orta kalın bir ip kullanarak yapılır.

Model:

120 ilmek başlanır.

1.sıra: 1 ilmek örmeden al, kalanları ters ör

2. sıra: 1 ilmek örmeden al , kalanını düz ör.

3. sıra : 1 ilmek atla 1 ters ör, *2düz, 2ters*

4.sıra : 1 ilmek atla(örmeden al) 1 düz ör , *2 düz, 2 ters*

1.sıradan 4. sıraya kadar sürekli tekrar ederek örün. bir kare elde eldene kadar boyunu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Tüm ilmekleri kesin kenar yapsanız da olur yapmasanız da ..

 

Bir cevap yazın