Kolay Tığ işi Kız Bebek Yelek Yapılışı videolu

Kızlarınız için çok güzel bir yelek örmeye var mısınız. Çok kolay. Örgüye yeni başlayan arkadaşlar bile rahatlıkla yapabilirler. Daha önce sizlere anlattığımız motifli yelek modeli yapılışı ile videolu yakadan başlamalı yelek modelini de yapabilirsiniz. Tabi anneleri unutmadık. Anneler için çok güzel asimetrik tığ işi yelek modeli ve kolay örgü yelek modeli yapılışını da kendileri için örebilirler.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kolay Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

Öreceğimiz beden ölçüsüne göre zincir çekerek başlayalım. 120 zincir çektik biz. Daha sonra 4. zincir üzerine bir trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 1 tranzan daha yapalım. Tığa ilmek alıp aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Tekrar tığımıza ilmek alıp 5. zincir üzerine 1 trabzan yapalım. Tekrar aynı yere bir trabzan daha yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Dönelim. Ve ikinci trabzan üzerine ilmek kaydırma ile batalım. Aynı şekilde ilk yuvaya gelip ilmek kaydırma yapalım. 3 zincir çekip ilk yuvaya bir trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. İkinci yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar edelim. 2 trabzan , 2 zincir, 2 trabzan yapalım.

Bu şekilde 15 sıra daha örelim. Daha sonra dikdörtgen olan parçayı baştan sayarak 5. ve 6. motif arasına işaret koyalım. 2 motif sayıp tekrar işaret koyalım. 10 motif sonra tekrar işaret koyalım. 2 motif sayıp tekrar işaretleyelim. Şimdi işaretlediğimiz yere kadar aynı şekilde örmeye devam edelim. İşaretlediğimiz yere gelince dönelim ve tekrar aynı şekilde örmeye devam edelim. 10 sıra bu şekilde örüp bitirelim. İşaretlediğimiz 2 sırayı atlayıp arka kısmı ve diğer ön kısmı aynı şekilde örelim. 5 er yanlarda 10 arka kısımda motif olacak. Daha sonra katlayıp birleştirme işlemlerini karşılıklı sık iğne ile yapalım. Yalnız üst omuzda birleştirme yaparken 3 motif birleştirmiyoruz. Buraya ipi sabitleyip tekrar aynı şekilde örüyoruz. Videodaki gibi devam ederek kurdele ve düğmelerle süsleyip kullanıma hazır hale getiriyoruz.

 

Kolay kız bebek yeleği yapılışı video

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın