Koton İple Dantel Model Şal Yapılışı

Dantel Panço Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Pamuklu iplikle , ince ipliklerle örebilirsiniz. 3 – 3,5 mm şiş ile örebilirsiniz. 98 ilmek ilmek atarak başlıyoruz. Ajur kısmını dilediğiniz kadar artırabilirsiniz.

1.tur : 58 ilmek düz olarak örelim. Şimdi ise  şişe 1 kez ip dola, 2 ilmeği birlikte ör, olarak son iki sıra kalana kadar devam edelim. Son iki sıra kalınca şişe iki kez ip dola, 2 düz ör bitir.

2.tur : 3 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar düz olarak örelim. Son sırada doladığımız iki ilmeğin birini düz olarak örelim. Damla şekli olsun.

3.tur : 59 ilmek düz olarak örelim. Şimdi ise 1 kez ip dola, 2 ilmek birlikte ör olarak örelim. Son iki sıra kalana kadar devam edelim. Son iki sıra kalınca şişe iki kez ip dola, 2 düz ör bitir.

4.tur : 2. turu tekrar edelim.

5.tur : 60 ilmek düz olarak örelim. Sonrasında 2 ilmek kalana kadar 1 dola 2 ilmek birlikte ör olarak devam edelim. Son iki ilmek kalınca 2 kez ip dolayalım 2 ilmek düz örüp bitirelim.

6.tur : Sıra sonuna kadar düz olarak örelim.

7.tur : 61 ilmek düz olarak örelim. Sonrasında 2 ilmek kalana kadar 1 dola 2 ilmek birlikte ör olarak devam edelim. Son iki ilmek kalınca 2 kez ip dolayalım 2 ilmek düz örüp bitirelim.

8.tur : 2.tur tekrarı yapalım.

9.tur : 62 ilmek düz olarak örelim. Sonrasında 2 ilmek kalana kadar 1 dola 2 ilmek birlikte ör olarak devam edelim. Son iki ilmek kalınca 2 kez ip dolayalım 2 ilmek düz örüp bitirelim.

10. tur : 2.turu tekrar edelim.

11.tur : 63 ilmek düz olarak örelim. Sonrasında 2 ilmek kalana kadar 1 dola 2 ilmek birlikte ör olarak devam edelim. Son iki ilmek kalınca 2 kez ip dolayalım 2 ilmek düz örüp bitirelim.

12. tur : Sıra sonuna kadar düz olarak örelim.

13.tur : 64 ilmek düz olarak örelim. Sonrasında 2 ilmek kalana kadar 1 dola 2 ilmek birlikte ör olarak devam edelim. Son iki ilmek kalınca 2 kez ip dolayalım 2 ilmek düz örüp bitirelim.

14.tur : 2. turu tekrar edelim.

15.tur : 65 ilmek düz olarak örelim. Sonrasında 2 ilmek kalana kadar 1 dola 2 ilmek birlikte ör olarak devam edelim. Son iki ilmek kalınca 2 kez ip dolayalım 2 ilmek düz örüp bitirelim.

16. tur : 2.turu tekrar edelim.

17.tur : Sıra sonunu kadar düz ilmek olarak örelim.

18.tur : 8 ilmek keselim ve sıra sonuna kadar düz olarak örelim.

Yukarıda verdiğimiz turları tekrar ederek istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Şablon ve katlama şekli ile ilgili şema aşağıdadır. Nasıl katlanıp neresi dikiliyor şemada görebilirsiniz.

Dikdörtgen olarak örüyoruz katlayıp dikiyoruz ve şal bittiğinde renk renk nasıl görünüyor, hangi renkte nasıl duruyor model karşınızda;

galeri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir