Krokodil Motif Battaniye Yapılışı

Motifli Krokodil Örgü Nasıl Yapılır ?

1.tur : Sihirli halka içine 5 zincir çekerek başlayalım. Yanına aralarda 1 zincir çekerek 10 trabzan yapalım.

 

2.tur : Bu turda renk değiştirelim. Trabzanların arasına 1 zincirin içine  aynı yere aralarda 1 zincir çekerek 2 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapalım.

3.tur : Renk değiştiriyoruz. Aralarda hiç zincir çekmeden trabzan aralarındaki 1 zincirin içine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Tur sonuna kadar.

4.tur : Aynı renk iple devam ediyoruz. 1 zincir çekip aynı yere 1 sık iğne yapıyoruz. 5 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. Hemen yanındaki ilmeğe 2 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra örmeye devam ederek 3 sık iğne yapıp 5 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz.

5.tur : İpliğin rengini değiştiriyoruz. 5 zincir çektiğimiz yuvalardan birine ipimizi sabitliyoruz. Daha sonra 8 trabzan yapıp 3 zincir çekip aynı yere 8 trabzan daha yapıyoruz. Arada zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp aynı işlemi tekrar ediyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz.

6.tur : Aynı renkli iplikle devam ediyoruz. Oluşturduğumuz yuvaya gelene kadar her bir trabzan üzerine bir sık iğne yapıyoruz. Yuvanın içine 4 sık iğne yapıyoruz. Örmeye sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ederek devam ediyoruz.

Bu aşamadan sonra videoyu takip ederseniz daha kolay bir şekilde örebilirsiniz.

 

Ve motif bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir. Motif birleştirmelerini karşılıklı sık iğne örerek birleştirebilirsiniz. Farklı renklerde örülmüş birçok motif göreceksiniz.

 

Ve motifler birleştiğinde ortaya çok güzel bir tablo çıkıyor. Evde kalan iplerinizle de renk renk örebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın