Küçük Tığ İşi Çiçek Motifi Yapılışı Anlatımlı Resimli

Küçük Tığ İşi Çiçek Motifi Yapılışı Anlatımlı Resimli

Minik tığ işi motifleri ördüğümüz el işi örgü modellerinde süsleme olarak kullanabiliriz. Örneğin nerede ? Yapılışını anlatacağım küçük tığ işi çiçek yapılışını ve resmini aşağıda bulabilirsiniz.

Şöyle ki , bebek kafa bantlarına çiçek yaparak hava katabiliriz. İster 1 adet ister bir kaç adet çiçekle çok şık bebek saç bandı yapabiliriz.   Ördüğümüz bebek yeleklerinde modele uygun yerlere ve renkte çiçek motifleri ile süsleyebiliriz. Örgü bebek battaniyelerine süsleme yapabiliriz. Örgü şallara, panço modellerine süsleme yapabiliriz. 

Tığ işi yeni moda motif modelleri ve tığla motif yapılışları için sitemizdeki diğer konularımızada göz atabilirsiniz.

küçük çiçek motifi 1

Bu küçük çiçek motiflerini artık yünlerden rengarenk yapabilirsiniz. Her türlü örgü elişi süslemelerinde kullanılır. Örgü çanta süslemesinde, Tunus işi el işi örgülerinde….

Kullanılacak teknikler kısaltmaları : zincir (ZN), sık iğne (Sİ), İkili trabzan (2T)

Çiçek Modeli

3 zn, ile bir yuvarlak yap.

1.sıra: *3 zn, sık iğneile kendi yuvasına tuttur. 5 kere aynı şeyi tekrarla* Başlangıçtaki zincir deliğine bat. Ve sırayı tamamla 3 zincirden oluşan 5 adet deliğin olsun.
İkinci sıra : *sık iğne 3 zincirden oluşan deliğin içine yapılacak. 1 zincir atılacak, 5 tane 2 li trabzan yapılır 3 zincirle oluşan deliğin içine. 1 zincir aynı sık iğne 3 zincir içine, hepsini komple tekrar ediyoruz* yıldızdan itibaren. Başladığımız yere gelene kadar devam

Bir cevap yazın