Kürklü Örgü Ceket Yapılışı

Kürklü Örgü  Ceket Nasıl Yapılır?

Modeli bedeninize göre göre örebilirsiniz. Biz sizlere sadece modelin nasıl yapıldığını anlatacağız. Sayıları bedeninize göre artırabilir ve ya azaltabilirsiniz.

1.tur : Bedenimize göre zincir çekerek başlayalım.

2.tur : 5 zincir çekip 4. zincir üzerine tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Yanına aynı yere aynı şekilde 4 trabzan daha yapalım. Fakat son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip 3. zincir üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 2 zincir çekelim. 3. trabzan üzerine az önce yaptığımız gibi 5 li popcorn yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

3.tur : 3 zincir çekip dönelim. Fıstıktan önceki zincir üzerine sık iğne ile batalım. 2 zincir çekip fıstıktan sonraki ilk zincir üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip bir sonraki fıstık öncesi zincire batalım. Bu işleme sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : 5 zincir çekip dönelim. Bir önceki turda yaptığımız 2 zincir üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekip yine bir önceki turda yaptığımız 2 zincir üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip sık iğne ile batalım. Bu işleme sıra sonuna kadar devam edelim.

5.tur : 1 zincir çekip dönelim. İlk zincir üzerine sık iğne ile batalım. 2 zincir çekip trabzan üzerine gelerek bir önceki zincirden başlayarak 3 sık iğne yapalım. 2 zincir çekip aynı şekilde sıra sonuna kadar sık iğne yapmaya devam edelim.

6.tur : 2. turdan başlayarak tekrar edelim. 5 zincir çekelim. İlk yuvaya tığa iki kez ip dolayarak 5 trabzan yapalım. Ve son ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip sık iğnelerin üzerine trabzan yapalım. Bu işleme sıra sonunu kadar devam edelim.

Model bu şekilde arkadaşlar. Çok kolay ve şık. Hadi bitmiş halini görelim.

Bir cevap yazın