Kuzulu Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kuzulu Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür ?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • Peluş iplik
  • 8 mm ve 5 mm şiş

8 mm şişi peluş ile öreceğimiz kısım için kullanacağız. Dileyenler aynı şiş ile devam edebilirler. Ben aynı şişle örmeyi tercih ediyorum. Modelin tam anlatımı maalesef yok. Sizlere resimlerle yapılışını anlatacağız. Siz marifetli hanımlar resimlere bakarak kolaylıkla örebilirsiniz. Şişe ilmekleri istediğiniz sayıda atarak başlayın. Daha sonra birkaç satır kenar oyası örün ve 1 sıra ters 1 sıra düz örgü örerek battaniyeye başlayın. Kuzuları koymak istediğiniz yerlere gelince peluş iplikle birkaç sıra örün. Aşağıda resimde daha iyi anlayacaksınız.

Tüm battaniye bitene kadar bu şekilde örelim.

Daha sonra siyah iplikle kuzunun ayaklarını ve başını işleyelim.

İlk battaniyemiz bitti. Şimdi aşağıda ikinci alternatifi görelim. Teknik olarak aynı. Ama bu bölümde peluş ip değil normal ip kullanıyoruz ve kuzunun başı ve ayaklarını da battaniyeyi örerken de yapabilirsiniz. Sonradan da işleyebilirsiniz. Tercih sizin.

İki battaniyemizi de bitirdik. Dileyen arkadaşlarınız arka kısmına kumaş geçirebilirler.  Genel olarak bebek battaniyesi boyutları 90 x 90 olarak yapılıyor. 75 x 75 olarak örenler de var . Daha büyük ölçülerde örenlerde var. Siz kendinize uygun boyutlarda örebilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir