Kuzulu Ev Çorabı Patik Yapılışı

Örgü patik modelleri içinde sizlere çok güzel bir örnek daha sunuyoruz. Örgü patik yapımı ile evde kalan artık ipleri değerlendirebilirsiniz. Rengarenk örebileceğiniz patik modeli yanı sıra , tek renk örüp ortasına bu şekilde kuzu da yapabilirsiniz. Ya da tavşan da yapabilirsiniz.

Çeyizlik patik modelleri arasında da yerini alabilir. Farklı hayvan figürleri ile de örgü süsü yaparak süsleyebilirsiniz. Boncuk çiçek ya da farklı süsleme malzemeleri ile süsleyebilirsiniz Modele 46 ilmek ile başlıyoruz. Tek bir yerde dikiş yapılıyor onun dışında dikişsiz patik modeli dir.

Patik modeli örgü tekniği olarak haraşo ile örülüyor. 37-38 numara ayaklar rahat bir şekilde giyebilir. Haraşo örgü modeli küçük durur ama esner. bu nedenle en büyük 38 numaraya kadar ayaklara olur. Topuklu bot patik çorap yapmak için üst kısmına lastik örgü modeli yapıyoruz yoksa gevşek olur. Lastik örgü modeli örgüyü sıkı tutar.

Kuzulu patik yapımı anlatımı aşağıda videolu anlatımlı kolay patik yapılışı ile öğrenecek ve hemen yapmak isteyeceksiniz. Sizleri kolay ve şık patik yapımı anlatımı öğretici videolu anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

 

Bir cevap yazın