Lale Modeli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü lale modeli battaniye yapılışı. Çok farklı ve şık bir örgü örneği ile daha karşınızdayız. Bu yeni model lale örgü modeli ile bebek battaniyesi, örgü koltuk şalı, örgü kırlent modeli olarak yapıp kullanabilirsiniz.

Pamuklu iplikle örebilirsiniz. Dilerseniz bebe yünü de kullanabilirsiniz. evde bulunan artık iplikleri değerlendirmek için de bu modeli yapabilirsiniz. Örgü lale modeli ni renkli renkli lale örgü yaparak yapabilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü Lale Modeli Battaniye Nasıl Yapılır ?

4+1 olarak zincir çekiyoruz. İlk turda her bir zincir üzerine trabzan yapıyoruz. Sonraki turda ise her bir trabzan üzerine sık iğne yapıyoruz. Ondan sonra lalenin yapraklarını yapmaya başlıyoruz. Farklı renkte ipe geçerek sıra başına ipi sabitleyip 5 zincir çekiyoruz. Daha sonra aşağıda resimde nokta ile gösterilen yerlere tığa ilmek dolayarak ip çekiyoruz.  Tığın üzerinde 8 ilmek olacak.

Tığa ilmek alalım ve yine tığda iki ilmek kalacak şekilde ilmekleri çekelim.

1 zincir çekip resimde okla gösterilen yere batarak 3 sık iğne yapalım.

 

Sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam edelim.

Lalemizi hangi renkle yapmak istiyorsak o renge geçelim. Biraz önce yaptığımız sık iğnelerin üzerine 2 sık iğne yapalım. 2 zincir çekip alttaki zincir içine 4 sık iğne yapalım. Bir sonraki yaprağa atlayıp yine 2 sık iğne yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Farklı renkte ipe geçelim. Sıra başında 2 zincir çekip hemen yanına 1 trabzan yapalım. Yanındaki sık iğne üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Resimde görüldüğü gibi lale tomurcuğu etrafına 2 şer trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ettirelim. Sonraki turda her bir trabzan üzerine sık iğne yapalım.

Yine iplik rengini değiştirip her bir sık iğne üzerine trabzan yapalım.

Örnek bu şekilde turları devam ettirerek örülüyor. Bol hobili günler dilerim.

Bir cevap yazın