Lolipop Modeli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Sizlere çok şeker bir bebek battaniyesi modeli yapılışından bahsedeceğim. Gül Motifli bebek battaniyesi olarak da geçiyor. Ama ben lolipop örgü modelini daha çok yakıştırdım. Renkli kısımları evde kalan iplerinizle de yapabilirsiniz.

Eğlenceli bir proje. İstediğiniz boyutlarda yapabilirsiniz. Daha önce sizlere benzer bir motifli battaniye örneklerinden bahsetmiştik. Spiral örgü motif yapılışı da benzer bir örnek. Sanki bu yeni örnek daha güzel.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Lolipop Örgü Battaniye Modeli Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu beyaz iplik
  • Pamuklu renkli iplik
  • 5 mm tığ
  • İşaretleyici
  • İğne

Aynı anda iki rengi örerek devam edeceğiz.

1.tur : Sihirli halka içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 4 trabzan yapalım. Bu kısma işaretleyiciyi takalım. Çatal iğne kullanabilirsiniz.  Diğer renge geçip aynı işlemi tekrar edelim. 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 4 trabzan yapalım.

2.tur : Renkli iple devam ederek beyaz renkli ipin başlangıç kısmına 1 zincir çeki 1 trabzan yapalım. 5 kez daha aynı şekilde 1 zincir 1 trabzan yapalım. Durup beyaz renge geçelim. Renkli ipin ilk kısmına aynı yere 2 trabzan yapalım. Bir sonraki ilmeğe atlayıp aynı şekilde aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edelim.

3.tur : Beyaz renkle devam ederek renkli iple yaptığımız 1 zincirin üzerine 1 trabzan yapalım. Yanındaki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Bu şekilde 7 kez yapacağız. Renkli iple tur başına kadar 1 zincir 1 trabzan olarak öreceğiz.

Renkli kısmı aşağıda gördüğünüz gibi 1 zincir 1 trabzan olarak devam ediyoruz. Beyaz kısmı ise Zincirli kısma 1 trabzan üzerine 2 trabzan yaparak devam ediyoruz. Son tura gelince resimde gördüğünüz gibi yine trabzan ve sık iğne yapıyoruz.

Battaniye motiflerini birbirine ekledikden sonra çok güzel ve şık bir lolipop battaniyemiz oluyor.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın