Mandalina Dilimi Örgü Modeli Yapılışı Videolu

Merhaba hanımlar. Çok şık örgü modeli olan mandalina dilimi örgü modeli yapılışını anlatacağız sizlere. Bebek yeleklerinde kullanabileceğiniz mandalina modeli robadan başladığınız bir bebek yeleğinde robayı kolları bitirdikten sonra modelli kısımda mandalina dilimi örgü modelini yapabilirsiniz. Son zamanlarda sıkça gördüğüm bir model.. Çok yakışıyor bebek örgülerine ancak siz kendinize boyunluk ya da şal ya da mandalina dilimi atkı yapabilirsiniz. Aşağıda rengarenk mandalina dilimi modellerinin nasıl göründüklerine dair resimlerini koyduk.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Mandalina Dilimi Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Şişe 20 ilmek atarak başlayalım. 1 sıra boyunca ters örgü örelim.

1.tur : İlk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 6 ilmek ters olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 6 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar.

2.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. 1 ilmek düz örelim. 1 kez ip dolayalım. 8 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. 1 kez ip dolayıp 8 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar.

3.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 10 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 2 ilmek düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp. 10 ilmek düz olarak örelim. Sıra sonuna kadar.

4.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Düzler düz olarak tersler ters olarak örülecek.

5.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. İki ilmeği düz olarak örelim. 3. ilmeğin içinde iken şişe 3 kez ip dolayıp düz olarak örelim. İlk ajura gelene kadar aynı işlemi yapalım. İlmek içinde iken 3 kez ip dolayıp örelim. Aradaki iki ilmeğe gelince göründüğü gibi örelim.

6.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmeği ters olarak örelim. Bir önceki turda doladığımız iki ilmeği sağ şişe alalım. Sonda tekrar sol şişe alıp birlikte ters olarak öreli

m. 5 kez aynı işlemi tekrar edelim. Aradaki ilmeği ters olarak örüp az önceki işlemi tekrar edelim.

 

Tur tekrarı yaparak mandalina dilimlerimizi yapabiliriz. Kolay gelsin .

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın