Mantarlı Tavuklu Orman Kebabı

Bu da nedir diyebilirsiniz. Tavuk sote yapacaktım içine orman kebabına ne giriyorsa evde vardı ve atmak istedim vitaminli olsun istedim. Lezzetli , renkli ve vitaminli tavuk sote tarifi istiyorsanız ve bir yandan da orman kebabının kulağını çınlatmak istiyorsanız işte sizlere tavuk soteli orman kebabı.

smart

Evet şimdi tamamen doğaçlama yaptığım bu yemeğin malzemelerinden bahsedeyim sizlere. 1 Kg yakın but incik , soğan , mantar 8-9 tane , domates salçası , yeşil biber , bezelye, havuç, haşlanmış mısır tanesi ve baharatlar ( tuz , karabiber, toz kırmızı biber , pul biber, kekik )

Yapılışı resimlerden de görebileceğiniz gibi , önce mantarları attım biraz suyu çıktı topladı, ardından tavukları minik minik doğradım, suyu çıktı ve o da çekti , iki yemek kaşığı sıvıyağ koydum, soğanları attım yarım kırmızı soğan yarım beyaz soğan attım, hepsinin vitaminine talibim bu dönemde, biberleri attım hepsini küçük doğradım. Biraz kavurdum ardından salçasını koydum. Baharatlarını attım. Suyunu ekledim. Pişirdim . Önce kaynayana kadar harlı ateşte kaldı , kapağını kapatıp kıstım altını. 40 dakika pişirdim. Su miktarı tam üzerine çıkmayacak malzemeler kadar koyacaksınız. resimde görebilirsiniz. Gösterecek şekilde çektim resimleri.

Bir cevap yazın