Minion Motif Bebek Battaniyesi Yapılışı

Minion bebek battaniyesi yapılışı

Sevimli Canavarlar. Amigurumi minion yapılışı var. Minion taş boyama sanatında kullanılıyor. Minion bere modeli  de var. Sıra geldi minion bebek battaniyesi yapmaya. Minyon bebek battaniyesini herkes çok sevecek. Hareketli gözler yerine kendiniz istediğiniz örgü tekniği ile göz yapabilirsiniz. Örgü göz nasıl yapılır derseniz amigurumi modellerinde yaptığımız gibi yapabilirsiniz yani sihirli halka yapıp içine sık iğne yapıp 4 adet ideal oluyor. bir sıra örebilir ve ipi kesip içine saklayıp ortasından siyah ip ile bir çizgi dikiş geçebilirsiniz. göz bebeği görünümü için. ya da küçük şirin düğmeler dikebilirsiniz ama bebek battaniyesi modeli için uygun olmaz bu söylediğim çünkü düğmelerin kopma ihtimali var. en iyisi örgü iplerle bir göz yapmak.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Minion Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Malzelemeler

  • Sarı, siyah, beyaz, gri, lacivert iplik.
  • Tığ
  • Makas
  • Goblen iğne
  • Oynar oyuncak göz
  • Sıcak Silikon

Lacivert iplikle 3 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra içine 8 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batarak 16 sık iğne yapalım. Ve tekrar her ilmeğe iki kez batarak 32 sık iğne yapalım.

Sarı renkli ipe geçip her ilmeğe bir kez batarak sık iğne yapalım. 4 zincir çekip 3 sık iğne atlayalım. 4. sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi uygulayalım. Daha sonra oluşturduğumuz ilk yuvanın içine 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bir zincir çekelim . Sonraki yuvaya 3 trabzan yapalım. Bu iki örgüyü tekrar ederek sıra sonuna kadar örelim. 4 köşe olacak.

Açık mavi iplikle resimdeki gibi bir tur daha örelim.

Ve gri iplikle bir sıra sık iğne örelim. Köşe kısımlarında 2 sık iğne 1 zincir 2 sık iğne yapıp bitirelim.

Lacivert iplikle 4 zincir çekip 1 ilmek kaydırma 2 sık iğne yapıp bitirelim. Aynı şekilde bir tane daha örelim. ayaklar için. Kulaklar içinse 2 zincir çekelim. 1 ilmek kaydırma ve 3 sık iğne yapalım aynı yere.

Gözler için beyaz iplikle 3 zincir çekip halka oluşturalım. 1 zincir çekip 8 sık iğne yapalım.

Ve motifin üzerine gözleri dikelim. Ayakları dikelim. Oynar gözleri sıcak silikon ile yapıştıralım. Bu aşamada oynar göz kullanmak istemezseniz ip ile tohum işi yaparak göz bebeklerini oluşturabilirsiniz. Ve böylece motifli bebek battaniyesi biter.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir