Motifli Şal Yapılışı Anlatımlı

Motifli şal yapılışı anlatımı ile yeni bir örgü modeli yapımı anlatımı ile birlikteyiz. Motiflerin yapılışı ve daha sonra da birleştirilmesi hakkında bilgilendirileceksiniz. Her motifin birleştirilmesi farklı gibi görünse de büzülme yapmadan düz duracak şekilde küçük motifler yaparak birleştirebilirsiniz ya da zincirler ile tığ örgü teknikleri ile birleştirebilirsiniz.

Motifli şal yapımı için şal aparatına İpimizi aparatımızda bulunan boşluklara sabitleyelim. Büyük çubuklardan karşılıklı olarak 5 kez dolayalım daha sonra yandaki çubuklardan karşılıklı olarak dolayalım. Doladığımız ipler 5 li olacak.Daha sonra diğer çubuklarıda alama yapmadan geçelim.Bütün büyük çubukları yapalım.

Büyükler bittikten sonra küçükleeide aynı şekilde devam edelim. Küçükleride bitirdikten sonra ipimizden biraz koparıp iğneden geçerek orta kısımlarına batarak sabitleyelim. İpleri arkadan iki uç kısımlarını düğümleyelim. Daha sonra yaptığımız motifin kenerı için örümcek yapalım örümceklerimiz 4 tanesi büyük olacak geri kalanlar küçük olacak. Diğer motifimizi alarak örümcek yapalım sonra daha önceki örümceğede sabitleyerek birleştirme işlemimizi yapalım.Şalımızı istediğiniz en ve uzunluğa gelene kadar bu şekilde devam edelim.

 

 

Bir cevap yazın