Murat Boz Beresi Yapılışı Derya Baykal

Murat Boz Beresi Yapılışı

Örgü bere yapılışı paylaşacağız. Bu bere murat boz beresi olarak isim yaptı ve öyle de kaldı. Yapılışı çok kolay ayrıntılı anlatım yazımızda bulacaksınız. Örgü bere yapılışı için orta kalın bir ip kullanacağız. Örgü bere aynı zamanda iki tarafı açık olduğundan örgü boyunluk olarak da kullanılabiliyor.

1 yumak yünden oluyor. 6 numara şiş ve orta kalınlıkta bir ip.

Yapacak olanlara kolay gelsin çok şık bir erkek beresi. Erkek çocukları için örgü bere yapılışı arar dururuz genelde zor bulunur. Buy hem boyunluk modeli hem bere modeli olarak yapabilirsiniz.

Murat Boz Beresinin yapılışı:

Modelimize Nako Pashmina ip 6 numaralı şiş kullanılarak yapılıyor.

Beremize öncelikle 80 ilmek 2 ters 2 düz lastik örneği döşenerek başlanır ve 12 sıra örülür.
ardından Düz örgüye geçerken aralardan 10 ilmek arttırılıp, ilmek sayısı 90’a çıkarılır. 8 sıra örülür, aralardan 10 ilmek arttırılarak ilmek sayısı 100’e çıkarılır. 35 cm örülür. 3 diş haroşo örülüp kesilerek kapatılır. İkiye katlanıp dikilir. Yün iki kat yapılıp, 4 numara tığla 100 zincir çekilir. Haroşonun başlangıç yerinden teğel gibi geçirilip bağlanır. ve Beremiz tamamlandı güle güle kullanın.

Birde iki düz iki ters Şeklinde olanı var isteyenler bunuda yapabilirler:

42 ilmek başlanır. 2 ters 2 düz 50 cm örülür. İkiye katlanıp dikilir. 100 zincir çekilir. Berenin tepe kısmından zincir teğel yapar gibi geçirilip büzülerek bağlanır.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın