Nergiz Çiçeği Yumurta Altlığı Yapılışı

Nergiz çiçeği modeli yumurta altlığı yapılışı anlatımını bulacaksınız yazımızda. Sizlere çok şık kullanışlı bir örgü mutfak aksesuarı ya da sofra aksesuarı sunuyoruz. Çocuklar ve büyükler hiç fark etmez bu yumurtalık modeline bayılacaklar.. Rengarenk bir kahvaltı kim istemez ki 🙂

Nergiz Çiçeği Yumurta Altlığı Yapılışı

Yumurta yemeyi seven bir millet olarak en çok bize güzel bu tığ iş iörgü yumurtalık tarifi yapılışı anlatımı. Yapılışıo anşlatımı resimlerinde yabancı kaynaktan temin ettiğim için ingilizce örgü yapılışı açıklaması var onu tercüme edip altlara yazacağım. her bir reimin içindeki metini resimlerin altına sırayla yazacağım.. Herkese kolay gelsin.. tığ numaramız 3.5mm ve 25 gr lık iplerden kullanılmış yapılırken. %100 koton ip ile yapılmıştır.

 

3 zincir çekip halka oluşturun. 2 zincir çekin ve 11 adet 2li trabzan yapın oluşturduğunuz halkanın içine ( bittiğinde toplamda 12 adet trabzan sayacaksınız ).

10 zincir çekin

kaydırma yöntemi ile geri dönün. 9 tane (slip stitch ) denilen kaydırma işlemini yapın

yandaki ilmeğin arka ilmeğine batarak kaydırma ile ilerleyin.

1.resimde şu an olduğunuz yer gösterilmiş.

yine sıradaki trabzanın  arka ilmeğine batarak kaydırma yapın.

10 zincir çekin ve yine daha önce anlatılan 10 zincir çekildikten sonra yapılan işlemleri tekrar ederek sırayı tamamlayın. toplamda 6 adet sivri bölüm olacak son resimdeki görüntü.

iki adet 10 zincir çekip yaptığımız sivri kısmın ortasındaki ilmekten başlıyoruz farklı bir renk ile ilmeğe batın ve 1 zincir çekin.

her ilmeğe 1 adet olmak sartıyla 3  adet 2li trabzan yapın

sonra yalancı sık iğne 3 adet yapın

sonra da 2 adet sık iğne yapın.

 

en tepe ilmeğin içine – dönüş noktasına aynı ilmek içine olmak şartıyla 3 adet sık iğne yapın.

sonra 2 sık iğne yapın

3 adet  yalancı sık iğne yapın

3 adet 2li trabzan yapın

 

şekilde gördüğünüz gibi resimleri takşip ederek aynı işlemi yapın. ilk yaptığınız 12 adet trabzanın boş bıraktığınız ilmekleri örgünün diğer kenarında kaldı.. iki taneden arka ilmeğe batın demiştik şimdi öndekilere batacaksınız ve bunu yaparken de 1 ilmeğe 2 sık iğne yapın. tüm sırayı bu şekilde örerek yapın toplamda 24 adet sık iğne ilmeği sayın.

6 sıra örün 24 sık iğne ilmeği ile. her yeni sıraya 1 zincir atarak başlayın ve sırayı bitirirken kaydırma ile başlangıç ilmeğinize batarak birleştirin.

3 zincir çekin

aynı ilmeğe kaydırma yöntemi ile batın. sıradaki ilmeği kaydırma yöntemi ile geçin. 3 zincir çekin.

aynı ilmeğe kaydırarak batın çıkın. ve yandaki ilmeğe kayarak geçin. aynı işlemleri sıra boyunca tekrarlayıb.

ve işte sonuç ! Nergiz çiçeği tığ işi yumurtalık modelleri yapılışı anlatımında sizden beklenen nergis çiçeği yumurtalık modeli.

 

Kaynak:https://atty-s.blogspot.com.tr/p/gehaakte-narcis-eierdoppen.html

 

Bir cevap yazın