Nevşehir İli Özellikleri Tarihi Kültürel Yerleri İlkokul Ödev

İlkokulda verilen ödevler , projeler, araştırmalar bazen velilerin korkulu rüyası oluyor. Bütün işi yapmak velilere düşebiliyor. Çocuklarına anlatmak öğretmek ve uygulayarak bir şeyleri öğretmeye çalışmak evde yapılan etkinlikler ile mümkün olabiliyor.

Şimdi sizlere açıklayacağımız şehirler konusundan bir güzel ve özel şehrimiz . Nevşehir ili özelliklerini kısaca anlatınız, Nevşehir ili tarihi ve kültürel yerleri , gezilecek yerleri , yemekleri  gibi özelliklerini anlattıkları ödevler çocuklara ilkokulda veriliyor. Biz 3.sınıf ilkokul okuyoruz bu sene Türkçe kitabımızda Türkiye’nin tarihi ve kültürel özellikleri ile öne çıkmış şehirlerini anlatan etkinlikler yapıyoruz.

Öğretmenimizin çok özel bir çalışması var tamamen kendi insiyatifi ile çocuklarımıza uygulatmaya başladı. Sınıf kitaplığına 81 kitap aldı ve üzerlerine etiket yapıştırdı her birinde bir ilimiz yazıyor. Sınıfımız 24 kişiden oluşuyor.  Her hafta cuma günü 1 kitap verip çocuklara , hem kitabı okumasını söylüyor hem de üzerinde yazan Şehir’in kısa tanıtımını resimli olarak Türkçe defterine yazmasını istiyor. İlk olarak plaka kodunu yazdırıyorum. Böylelikle plakaları da öğrenmiş oluyorlar.

NEVŞEHİR

 

 

 

Bir cevap yazın