Nilüfer Çiçeği Örgü Battaniye Modeli Yapılışı videolu

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. Örgü bebek battaniyesi modelleri arasında çiçekli ve motifli örgü modelleri tığ işi battaniye modeli olarak sitemizde çok fazla örneğini bulabilirsiniz. Dilerseniz örgü bebek battaniyesi konusuna girerek birbirinden farklı örgü bebek battaniyesi modelleri yapılışları bulabilirsiniz. Zevkinize uygun bir tane mutlaka bulacaksınız.

Nilüfer Çiçeği Örgü Battaniye Modeli Yapılışı videolu

Örgü çiçekli bebek battaniyesi yapılışı anlatımını bulacaksınız bu sefer çiçek özel bir çiçek örgü nilüfer çiçeği yapacağız. Sizlere önce modelin şemasını vermek istiyorum. Hemen altında anlatımını ve onun altında da videolu yapılışını bulacaksınız. Şemada halka zinciri, X sık iğneyi temsil ediyor. Çengelle çizgi trabzanı temsil ediyor. Sadece batma şekli farklı. Şema karışık gibi görünebilir ama her zaman ördüğümüz terimlerle yapılıyor. Takip ederek yaptığınızda zor olmadığını göreceksiniz.

1.tur : 3 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 1 zincir çekip halka içine 8 sık iğne yapalım.

3.tur : 3 zincir çekelim. İlk sık iğnenin üzerine aynı yere 4 trabzan daha yapalım. Tığı ilmekten çıkartalım . Baştaki trabzana geçirelim. Ve sondaki ilmeği alarak popcorn yapalım. 2 zincir çekip bir sonraki sık iğne içine popcorn yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

4.tur : 4 zincir çekelim. Bir önceki turda yaptığımız 2. zincirli yuvanın  üzerine trabzan ile batalım. Tekrar 3 zincir çekip dönelim ve yaptığımız yuva içine 9 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

5.tur : Bu turda 7 zincir ve 5 zincir ile şemadaki gibi yuvalar oluşturalım.

 

 

 

 

https://youtu.be/J6RYD0_gVs0v

 

 

Bu modeli bebek örgüleri ya da ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Örgü koltuk şalı olarak kullanılabilecek bir örgü battaniye modeli. Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir