Oklava Örgü Modeli Yapılışı ve Oklava ile Örebileceğiniz Örgü Örnekleri

Merhaba değerli takipçilerimiz. Oklava örgü modeli ile battaniye yapılışı anlatımlı olarak sizinle paylaşmıştık. Oklava kalınlıgında bir boru ile de yapabilirsiniz gerçekten oklava kullanarak da örgü örebilirsiniz. Tığ işi örgü örneği olan oklava örgü modelini yapımı oldukça kolay ve zevkli. Görünüşü çok zor bir örnek gibi duruyor ancak çok şık ve bir çok örgü modeline yakışan bir yapısı var. Son mod güzel örgü modelleri içinde yerini asla kaybetmeyecek kadar şık bir duruşu var.

Eski bir örgü örneği olsa da oklava örgü modeli günümüzde hala severek kullanılan çok şık güzel örgü modelleri arasında yerini koruyor. Oklava örgü modeli ile ne örebilirsiniz bu sorunun yanıtı için aşağıda size örülmüş örneklerini sunacağımız resim galerisini de gezinmenizi tavsıye ederiz.

Oklava örgü modeli ile tığ işi oklava örgü modeli yapılışı anlatımından yapılışını öğrenip daha sonra örgü modellerinize uygulayabilirsiniz. Oklava örgü örneği ile yapılabilecek örgü modelleri bebek battaniyesi, oklava örgü modelli eldiven, oklava örgü örnekli bayan bere , oklava örgü modeli şal yapımı’nda kullanabilirsiniz. Oklava örgü modeli örerken kullanılan ip in cinsi ne örecek iseniz ona göre değişir ve gerçekten fark etmez. Örgü modelinize uygun bir ip ve tığ numarası olsun gerisi fark etmez. Bebek örgü modellerinde bebek örgü iplerini kullanabilirsiniz. Paspas örecekseniz penye ip ya da makrome ip tercih edebilrsiniz.

 

Bir cevap yazın