Örgü 2 Renkli Çocuk Süveteri Modeli Yapılışı

Örgü erkek çocuk süveteri modeli yapılışını paylaşacağız sizlerle. Dilediğiniz kadar renk kullanabilirsiniz. 2 renkli erkek çocuk süveteri ya da düğmeli renkli bebek süveteri yapabilirsiniz. Dilediğiniz yaş grubuna uygulayabilirsiniz bu modeli. Örgü süveter modeli ve bu örgü süveter örneği örülüşü çok iyi duruyor. Renkleri kız ya da erkek çocuk süveter modeli olarak kullanılabilir.

Örgü 2 Renkli Çocuk Süveteri Modeli Yapılışı

Örgü renkli erkek çocuk süveteri yapılışını bizimle paylaşan Dilek Şişman hanıma teşekkür ederiz. Elişi örgü dükkanı sayfası değerli üyelerinden Dilek Şişman hanımın yapmış olduğu süveter modelleri ve örgü renkli süveter yapılışı anlatımı aynen size aktarıyorum :
“isteğe göre lastik örülür. haraşo lastik örülmemesi tavsiye edilir. ben ördüm marullandı çünkü 2 düz 2 ters lastik örüldükten sonra modele geçilir. 1. sıra kenar ilmek alınır. 1. ilmek boş düz alınır. ( örmeden) 2. ilmek düz örülür. 3. ilmek boş düz alınır. (örmeden) 4. ilmek düz örülür. 5. ilmek boş düz alınır. (örmeden) sıra sonuna kadar böyle devam edilir. arka tarafta bir önceki sırada örülen ilmekler ters örülür. örülmeyen ilmekler ters örülneden boş alınır. sıra sonuna kadar böyle devam edilir. 2. sıra kenar ilmek alınır. 1. ilmek düz örülür. 2. ilmek örülmeden düz alınır. (boş) 3. ilmek düz örülür. 4. ilmek ödül neden düz alınır.(boş) 5. ilmek düz örülür. sıra sonuna kadar böyle devam edilir. sıra sonunda şişimizde bütün ilmeklerin aynı renk olması gerekiyor.”

“olmadıysa bir yerde bir hata yaptınız demek arka taraf 1. sıranın arka tarafındaki mantık geçerli 2. sırada örülen ilmekler ters örülür. örülmeyen ilmekler örülmeden ters alınır. sıra böyle tamamlanır. artan iplerle de yapılabilir. hem de çok güzel değerlendirmiş olursunuz en az iki renkle örülmesi gerekiyor ikiden fazla renkle de örülebilir. örtülmesi kolay zevkli bir model kolay gelsin”

 

“lastik örüldükten sonra modele geçince renk değişimi yapılacak ben kırmızı ve beyazı kullandım lastik kırmızı (k) modele geçince beyaz(b) beyaz renkle örülen kısmın anlatımı ve şeması”

“20 ilmekle küçük bir örnek yaptım şemada da 20 ilmek üzerinden çizdim.”

Tamamıyla kendi anlatımı ile sizlerle yapılışını paylaştığı örgü çocuk – bebek yakadan düğmeli süveter modelinin satışını da yapıyor. Yaptığı örgü süveter örnekleri de burada beğenilerinize sunulur. Sipariş vermek için yorum atabilir ya da https://www.facebook.com/dilek.sisman.79 bu adresten kendısıne ulaşabılırsınız.