Örgü Aplike Gemi Yelken Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Örgü modellerinizde  süsleme olarak kullanabileceğiniz örgü aplike modellerine devam ediyoruz. Daha önce sizlere örgü aplike yelkenli modeli yapmıştık. Yine bir yelkenli yapacağız modeli biraz daha farklı. Siz hangisini beğenirseniz onu örebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü aplikeler örgü bebek battaniyesi modellerinde aplikeli battaniyeler olarak ayrı bir bölüm vardır sanki.. Bu aplikeler ile bebek battaniyesi yapılışında sanki battaniye tuval ve aplikeler de boya gibi kullanılır tablo gibi bebek battaniyeleri vardır. Örgü aplikeler aynı zamanda bebek ve çocuk örgü modellerinde kullanılır. Yıldız aplikesi battaniyelerde kullanılıyor. Örgü Kalp aplike bebek yeleklerinde bebek battaniyelerinde kullanılır.

Örgü Yelkenli Modeli Nasıl Yapılır ?

Mavi ve beyaz renkli iplik, 4 mm tığ, iğne , makasa ihtiyacımız olacak.

İlk olarak 7 zincir çekelim ve üzerine 6 sık iğne yapalım.

1 zincir çekip dönelim ve 5 sık iğne yapalım.

Yine 1 zincir çekelim dönelim ve 5 sık iğne yapalım.

Şimdi 2 tur boyunca 1 zincir çekip dönelim ve 4 sık iğne yapalım.

2 tur boyunca 1 zincir çekip dönelim ve 3 sık iğne yapalım.

1 zincir çekip dönelim ve 2 sık iğne yapalım. 1 tur daha aynı şekilde örüp çevresine bir sıra ilmek kaydırma örelim.

11 zincir çekelim. Üzerine 9 sık iğne yapalım. Son sıraya ilmek kaydırma yapalım.

Dönelim. 1 ilmek kaydırma, 3 sık iğne, 2 tekli trabzan, 2 ikili trabzan yapalım.

1 zincir çekip dönelim. Tüm ilmekler üzerine ilmek kaydırma yapalım.

1 zincir çekip dönelim ve tekrar ilmek kaydırma yapalım. Bitirelim.

2 yelkenlimiz oldu.

Mavi renkli iplikle 21 zincir çekelim ve üzerine 20 sık iğne yapalım.

Çevirelim ve bir sonraki ilmek içine  ilmek kaydırma yapalım. 2 sık iğne yapalım. 3 tekli trabzan, 6 ikili trabzan yapalım. Ve sonra yine 3 tekli trabzan, 2 sık iğne ve ilmek kaydırma yaparak bu turu tamamlayalım.

Teknenin alt kenarı hazır. Baştaki 3 ilmeğe ilmek kaydırma yapalım. Sonda 3 ilmek kalana kadar sık iğne örelim. 3 ilmek kalınca 1 zincir çekip dönelim. 3 ilmek kaydırma 7 sık iğne örelim. Son ilmeği ilmek kaydırma olarak örelim.

Tüm çevrenin etrafını ilmek kaydırma ile örelim. Orta kısma gelince 15 zincir çekelim. Üzerine 14 sık iğne yapalım.

Yelkenlilerin parçalarını dikelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.